Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Turbó Benzines vagy Turbó...

Turbó Benzines vagy Turbó Dízel? Melyik éri meg jobban? Melyiket nagyobb feeling vezetni?

Figyelt kérdés
Turbó Dízel-t vezettem már és egy szívó benzines után hihetetlen volt. Amikor betölt a turbó és beleprésel az ülésbe, egyszerűen hihetetlen. Turbó Benzines-sel nincs tapadztalatom, ezért kérdezlek titeket, melyiket tartjátok jobbnak?

2018. nov. 28. 19:46
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
36%
Előbb vennék akár egy sima szívó benzinest is, mint akármilyen turbódízelt. Lehet lepontozni, de egy dízelnek már a hangjától hányingerem van, márpedig élményautónál az nem utolsó szempont... A motorkarakterisztikáról, a magas fordulatszámon megjelenő ménesről ne is beszéljünk.
2018. nov. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
44%
ganés talicskát azt nagy feeling tolni
2018. nov. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
36%

Idén vacilláltam turbó benzines és duplaturbós dízel között. Majdnem forintra ugyan annyiért adták a kettőt. Tesztvezettem is mindkettőt.

A turbó benzinesek is már elég nyomatékosak, elég jól gyorsulnak. Nem olyan mint a szívó, hogy lepadlózod, aztán szépen komótosan történik valami.

Mégis a dízel mellett maradtam, azt éreztem jobbnak.

Ha van rá lehetőséged próbáld ki mind a kettőt és aztán döntsd el, neked melyik tetszett jobban! Hiszen van akinek a körte, másnak az alma ízlik jobban.

2018. nov. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
52%

Ha bejott a diesel akkor az a te autod.

Egy jobb szivo benzines mikor leforogja a 7000ret is jo, raadasul reagal is a gazpedalra nem olyan takony mint a tede, egy turbo benzines 3000tol tol olyat mint allat bar az is lagolgat de legalabb forog valamelyest.


En maradok a szivo benzinnel vagy a supercharged benzinnel.


Ha csak annyi kell hogy toljon mint a zetor a mezon akkor annak jo a dizel is

2018. nov. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
20%
Én a turbódízelre voksolnék, hihetetlen egy érzés vezetni. Benzines sem rossz, de abban nem érződik annyira a nyomaték mint a dízelekben. Ráadásul a fogyasztáskülönbség sem elhanyagolható, a benzines minimum kétszer annyit eszik, rámegy a gatyád is a tankolásra.
2018. nov. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
26%
Látom, páran nem tudnak olvasni. A kérdésben nem volt szempont a fogyasztás, kizárólag a "feeling".
2018. nov. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

"Melyik éri meg jobban?"

Szerintem ebbe a fogyasztás is beletartozik...

2018. nov. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
72%
Lehet sokan lehurrognak, de egy tubódízel után egy ugyanolyan erős turbóbenzin nem tol akkorát, mint a dízel, tapasztalat. Csak mondok egy példát, a 131 lovas VW féle 1.9 PDTDI és a híres 1.8 turbós 150 lovas benzin közül a PDTDI tolt nagyobbat, úgy hogy igazából gyengébb. És még 3 literrel kevesebbet is eszik. Persze ha az 1.8T-t kihúzatod 6000-rig, lehagyja a TDI-t ez kétségtelen, de a mindennapokban a dízel kellemesebb.
2018. nov. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
45%

Utolsónál a pont.

Fenntartásra ugyanolyan, ha jót veszel jó, ha sz*rt akkor a gatyád rámehet. Azonos teljesítménynél a dízelnek nagyobb a nyomatéka.

Én dízelpárti vagyok, ahogy közlekedek az most 140 lóerő TDI-vel 7 liter, hasonló benzinesben 10 alatt nem állna meg. Ez is egy szempont.

A másik számomra, hogy alacsonyabb fordulaton jobban megindul, nem pörgetem alapból, így jobb, hogy alacsonyabb fordulaton jobban húz

2018. nov. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

a feeling meghatározása is szubjektív :)


Ahány ember annyi választ fogsz kapni.

Szerintem egy régi ezerötös ladát is feeling vezetni de mégsem fogok azt venni és Te sem :D

2018. nov. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!