Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti 4 hengeres 8 szelepes,...

Ti 4 hengeres 8 szelepes, vagy 3 hengeres 16 szelepes autót választanátok?

Figyelt kérdés

Van egy 5 éves Dacia MCV autóm. Most jár le az 5 év garanciája. Nincs vele semmi gondom. Csak a feleségem mondogatja, hogy kisebbre kellene cserélni, amit ő szívesebben vezetne. Most még jó áron el lehetne adni, érdeklődő is van rá.

Ha eladnám körülbelül 900000 Ft hozzáadásával vehetnék egy ugyanilyen felszereltségű új Sandero-t. A régi Sandero ugyanolyan 4 hengeres 8 szelepes volt, mint az MCV-m, de a mostaniba már 3 hengeres 12 szelepes motort tesznek. Nekem valahogy nem szimpi a 3 hengeres motor, bár semmi tapasztalatom vele.

Tartsam meg az MCV-t, vagy érdemes majd egy milcsiért lecserélni? A régi Sandero-val jók a szomszédom tapasztalatai, de az újról semmit nem hallottam.

Van valakinek tapasztalata a 3 hengeressel? Ti mit tennétek?


2019. márc. 14. 00:04
1 2
 1/19 anonim válasza:
44%
Hát például a Vw polo 1.2 HTP háromhengeresei híresen rosszak, senkinek nem ajánlanám.
2019. márc. 14. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
53%

Mutass nekem egyetlen egy háromhengeres tizenhatszelepes autót! :D :D Nincs ilyen.

Nem adja ki a matek, a 16 nem osztható hárommal.

De ha tizenkét szelepes háromhengeresről lenne szó, akkor inkább azt választanám, az egy vezérműtengely+hengerenként két szelep felett már eljárt az idő.

2019. márc. 14. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
4%
Ha azt nézzük valóban eljárt az idő a nyolc szelepes motoroknál, viszont egyáltalán a benzin/diesel felett is szerencsére. Káros és egészségtelen. Drága fentartani meg minden. A három hengeres pedig már tényleg a legalja mint a citroen visa volt és nem igazán megbízható (kivéve talán egyet de inkább az se).
2019. márc. 14. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Ilyen semmirekellő válaszokat. :D


Mivel 1-2 éve vannak ezek az új sCE motorok nincs még róluk túl sok tapasztalat. Az is lehet, hogy 5 év múlva széthullik mind.

Azt írják, hogy változó vezérléses, úgyhogy alacsony fordulaton is van nyomatéka.

Szerintem menj el próbavezetésre, ha ott jónak érzed, akkor vedd meg. Ha sok baja lesz, akkor legrosszabb esetben gari idő vége előtt eladod.

2019. márc. 14. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Dácsija helyett Dácsiját? Tuti nem.
2019. márc. 14. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Szerintem fölösleges ezért autót cserélni. Egy parkolóradar utólagos berakása nem nyugtatná meg a feleségedet?


Amúgy meg szerintem is menj próbavezetésre, ahogy írták.

2019. márc. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

4 hengeres 16 szelepeset, mint pl volt kb 2015-ig az 1.2-es a Loganokban. Na de tudom hogy ilyen már nincs.

Na de tudom hogy az új 1.0-ás már csak 3 hengeres. Akkor inkább már a 0.9-es turbósat venném, az sokkal élhetőbb motor. De amit a legnyugodtabban ajánlok, az az 1.5 DCI, itt Erdélyben is most mindenki mondja, hogy az az egyetlen normális motor a Daciába.

2019. márc. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Ha tudsz várni egy hetet, akkor leírom hogy milyen a 3 hengeres 1 literes motorral a Logan. Első tippem az, hogy autópályán kívül mindenhol normálisan használható. 130-al is biztos elközlekedik, csak üvölteni fog a motor.
2019. márc. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
#2 A 3 henger 16 szelep csak elírás. 3 hengeres 12 szelepes.
2019. márc. 14. 19:34
 10/19 A kérdező kommentje:
#8 Tudok várni. Érdekelne a beszámolód, ha kipróbáltad.
2019. márc. 14. 19:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!