Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 4-5 km-es sebesseggel nekiutko...

Rng1989 kérdése:

4-5 km-es sebesseggel nekiutkoztem egy patkanak. Lehet valami baja az auto kereknek?

Figyelt kérdés

Tegnap parkolaskor (parhuzamosan a patkaval) kicsit elszamoltam magam, es pont mielott megallt volna teljesen az auto, a jobb elso kerek hozzaert a patkahoz. Nem volt kulonoseb utes, nem volt az a koppano hang se. Annyit ereztem, hogy az auto jobb oldala kicsit megemelkedik, mintha megprobalna felmenni a patkara, es utana finoman elment mellette. Ahogy lattam, csak a gumi ert hozza, a felni nem. A kerdesem az lenne, hogy ekkora sebessegnel tortenhetett valami az autoval? Nem huz egyik iranyba se, a kormamyban nem erzodik jatek, fekezeskor es nagy sebessegnel nem remeg a kormany. Az auto egy 2017-es Mazda 6-os.


Elore is koszonom a valaszokat.



2019. márc. 14. 09:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem valószínű. Ennyit általában simán kibírnak. Ha nem látsz külsérelmi nyomokat és nem ráz a kormány nagyobb tempónál, akkor nem történt semmi.
2019. márc. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
#1 - Koszi szepen a valaszt. Azt leszamitva, hogy a gumin latszik egy keves feher por a patkarol, mas nincs.
2019. márc. 14. 09:16
 3/7 anonim ***** válasza:

Semmi baja nem lesz, de ha paDkának ütköztél volna...

Na, akkor sem lenne semmi baja. :-)

2019. márc. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
#3 oops :p
2019. márc. 14. 09:37
 5/7 anonim ***** válasza:
Sajna nekem naponta padkának kell nyomni a gumit, házunk elé úgy tudok csak felparkolni... eddig semmi baja... és egy meglehetősen gyenge szerkezetű autóval kell kivitelezni, 5 éve szinte naponta, de eddig -lekopogom- semmi baja. (Régi Swift)
2019. márc. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nagyon sokan direkt úgy parkolnak, hogy engedik a kereket nekikoccanni a padkának. Semmi baja nem lesz tőle. (Mondjuk ezt a 4-5 km-es sebességet annyira nem tudom elképzelni sajnos, hogy bizton azt mondhassam, hogy ez egy "parkoló tempó".)
2019. márc. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
#6. Ugy kepzeld el, hogy jottem egy fouton, elkezdtem fekezni, es finoman jobbra huztam parhuzamosan a padkaval. Annyi, hogy tul kozel mentem hozza, es pont mielott teljesen megallt volna az auto, a jobb elso kerekkel megerintettem. Nem szembol mentem neki, hanem parhuzamosan suroltam vegig.
2019. márc. 14. 12:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!