Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes letenni B125-öt, vagy...

Érdemes letenni B125-öt, vagy az 50-es is megteszi városi közlekedésre?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy motort vásárolni, de csak városi közlekedésre. Sokkal olcsóbb a fenntartása mint az autónak és gyorsabban is lehet vele erősebb forgalomban közlekedni. Az 50-es motorokról viszont nagyon vegyes véleményeket olvastam, több helyen olvastam, hogy gyengék és ebből adódóan ijesztő velük közlekedni ezért vettem fontolóra a B125-öt. Kiemelném hogy a motoros tapasztalatom 0, életemben egyszer vezettem egy Yamaha Aeroxot. Viszont ami az 50-es motorokhoz húz, azaz áruk. Egy Aprilia SR50-es néztem ki 280.000-300.000-ért szimpatikus példányok vannak, míg egy 125-ös standard motor ami tetszik is, az 600.000 körül van és nem igazán engedhetném meg magamnak jelenleg. Jó választás lenne egy 50-es robogó tehát, vagy mindenképp 125?

2019. márc. 16. 15:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Egy jó 50-es motor elmegy kb 50-60 km/h-ig , ezzel pedig már el lehet lavírozni szépen.

Nyilván egy 125-ös sokall erősebb , gyorsabb.

De ezeknek nem kell műszaki vizsga, teljesitmény adó, szóval olcsó a fenntartásuk.

Én most egy ilyenen gondolkozok hogy veszek egyet.

[link]

Ugyan ez csak 125-ös már 465000 ft.

2019. márc. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez attól is függ mennyit közlekedsz a városban. Ha mész egész nap, akkor tényleg inkább 125-ös, de ha csak reggel bemész dolgozni meg délután haza, akkor jó az 50-es bőven. Főleg ha aeroxot veszel, azok mennek rendesen, még a hungárián is elég :)
2019. márc. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Attól is függ, hogy mekkora vagy. 90 kg felett már nem elég a kicsi robogó, meg nevetségesen is nézel ki rajta, ha magas vagy. Átlagos testalkatra és súlyra tökéletesen megfelel az 50-es, hiszen a mi fiatalkorukban mindenki 50-sel járt, mert nem volt más és remekül elvoltunk vele. Egész Ázsia ilyennekkel jár. Ha kell egy kis dinamika meg motoros élmény, akkor jöhet a nagyobb. Szerintem neked felesleges a nagy.
2019. márc. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!