Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem gyorsul az autó?

Miért nem gyorsul az autó?

Figyelt kérdés
Egy Opel Astra K-ról van szó. Már egy hete használom, és azt vettem észre hogy sokszor hiába nyomom a gázt, egyszerűen nem akar gyorsulni. Egyenesben általában jó szokott lenni, de kanyargósabb úton gyakran produkálja ezt a hibát. Van felénk egy viszonylag meredek szűk kanyarokkal teli útszakasz, ahol alig tudok vele felmenni. Az összes autómmal 50-60 km/h-val felszaladtam rajta, ezzel meg a legnagyobb kanyarba lelassulok 30 km/h alá is, és hiába váltok vissza és hiába adok nagy gázt semmi nem történik, csak miután már kiértem a kanyarból. Ezt miért csinálja? Mi lehet a rossz benne?

2019. márc. 22. 13:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Csak nem benzines motor van benne? A sógorom egy féléves korában adta el mert olyan szar volt a motorja hogy semmire nem való.
2019. márc. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kissebb kormánymozdulatra is elveszi már a gázt? Akkor az ESP-vel van valami, mindegyik beavatkozik valamilyen szinten kanyarodásnál, de nem ilyen durván. Próbáld meg teljesen kikapcsolt ESP-vel is, és vidd el szervízbe, szoftverfrissítésre.
2019. márc. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Benzines, igen. Motorjával nem lenne gond, nyíl egyenes úton megy rendesen, csak kanyarban nem.

Csak nagyon kicsi kormánymozdulatra nem veszi el a gázt, egy átlagos lakott területen kívüli kanyarnál amit mondjuk be lehetne venni 140-el, abban már 90-es sebességnél sem gyorsul csak a kanyarból kijövet után.

Próbáltam mindent kikapcsolni, az ESP-t is, de visszakapcsolódik indulás után az első kanyarban.

2019. márc. 22. 14:53
 4/6 A kérdező kommentje:

Azóta megoldódott a probléma: eladtam az autót.

Elvittem még előtte szakszervizbe, nem találtak semmi hibát. Az egyik kollégám nemrég vett egy ugyan ilyen autót, vele is megpróbáltunk felmenni azon a szakaszon, az övé is ugyan azt csinálta. Meglepődött ő is, hogy nem úgy működik mint ahogy kellene neki. Ezután visszavittem a szervizbe, hogy akkor valami típus hiba lesz ezek szerint és hogy ha tudnak szoftveresen csináljanak vele valamit. Elrendezték az egészet annyival, hogy ők nem találkoztam még ezzel a problémával, így nem is tudnak vele mit kezdeni. Hiába ajánlottam fel hogy reprodukálom a hibát a jelenlétükben is ha kell. Mivel napi rendszerességgel közlekedek az említett kanyargós meredek szakaszon, így a legjobb megoldás az autó lecserélése volt.

2019. jún. 2. 13:08
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem kanyarban is lehet nyomni neki,nem szabályoz le stb


1.4 125le 2019

2021. máj. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Az jó akkor. Az enyém nem akarta az igazságot.

Tavaly év végén a kollégám megoldotta a problémát. Kivette valamelyik biztosítékot, ami az ESP-ért vagy valami hasonló menetdinamikai korlátozásért felelt. Így már nem tiltott le neki. Valószínűleg az enyémnek is csak ennyi baja volt... De mindegy, azóta vettem másikat. Ebbe se ESP, se kipörgésgátló, se semmi nincs. Így letiltani sem tud :)

2021. máj. 23. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!