Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Open Astra G gázpedálja...

Open Astra G gázpedálja elektromos vagy az a régi zsinóros vacak? Szervokormány van benne?

Figyelt kérdés
2019. márc. 23. 20:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Elektromos. Azért nem annyira őskövület, hogy karburátoros motor legyen benne. Természetesen szeró is van benne.
2019. márc. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Van bowdenes és elektromos is belőle. Szervokormány mindegyikben van.
2019. márc. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek a válaszokat! Azt honnan tudom hogy milyen gázpedál van benne? Évjárat alapján, vagy muszáj kipróbálni az autót és érezni? Az a bowdenes gázpedál nagyon elavult és rossz, nem modern, inkább elkerülném.
2019. márc. 23. 20:56
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát ha nem érzed a különbséget, akkor miért rossz és miért akarod elkerülni? :D Életemben nem foglalkoztatott még ez a kérdés, de ha G Astrában még lehet bowdenes, akkor tuti vezettem már olyan autót is. Soha nem emlékszem, hogy bajom lett volna autóban a gázpedállal.
2019. márc. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

# 1 vagyok. Valóban megfeledkeztem róla, hogy a kezdeti szériás Euro2-es benzineseknél volt olyan mai még nem elektromos volt. Az Euro3 és Euro4-esek, ~2000-től már mind elektromos gázpedállal szereltek voltak. Dízelekből az összes elektromos volt.

Felsorolom a motorokat, jelölve az elektromos gázpedállal szerelteket. Ha valamelyik motort kifelejteném a listából, szólj!


X12XE

X16SZR

X16XEL

X18XE1

X20XEV

X20XER

Z12XE E-gas

Z16SE E-gas

Z16XE E-gas

Z16XEP E-gas

Z18XE E-gas

Z20LET E-gas

Z22SE E-gas


X17DTL E-gas

X20DTL E-gas

Y17DT E-gas

Y20DTL E-gas

Y20DTH E-gas

Y22DTR E-gas

Z17DTL E-gas

2019. márc. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
79%

"Az a bowdenes gázpedál nagyon elavult és rossz, nem modern, inkább elkerülném."


Tényleg mennyivel jobb az elektromos gázpedál, kb tömegével alakították vissza bowdenesre az X17DTL motoros szart, mert behalt az elektromos q.rvamodern VP44 adagolójuk, és felrakták a mechanikust.

2019. márc. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Z14xep 2007-es is elektromos
2019. márc. 24. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A régi zsinóros vacaknak legalább van közvetlen gázreakciója, nem kezd el óvatoskodni meg tökölődni, hogy valahogy ki ne lógjon a károsanyag normákból.

Éles helyzetekben pont az az egy-két másodperc fog hányozni, ameddig a "villanydrótos vacak" gondolkodik azonnali menés helyett.

2019. aug. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!