Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért jó azoknak az autósoknak...

Miért jó azoknak az autósoknak, akiknek az autója elbírja bőven túlpörgetés nélkül ( van benne legalább 1.4 benzines motor) 90 helyett főúton 65-70el togyogni? Ezzel magamögé sorakoztatva 4-5 autót, akiket elözésre kényszerít?

Figyelt kérdés
Magyarázza már el valaki....
2019. márc. 24. 18:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Idős, vagy félős női sofőrök szoktak ilyen lassan menni. Esetleg még hibás az autó. Vagy ha olyan a táj akkor nézelődnek, cruise-olnak.


A másik véglet mikor láthatóan, tényleg indokolatlanul lassan mennek. Na akkor szoktam kicsit szúrósabban átnézni előzés közben hozzá...


De van olyan is, pl. mikor szórakozásból indokolatlanul szinten nullára lassít vasúti átkelőnél, úgy hogy előtte előzött meg 110-el kb., na olyankor szoktam nagy gázzal kielőzni nagy adag füstöt tolni az orra alá (am. nem füstöl, csak 4000-nél) XD

2019. márc. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem azt mondom, hogy 90 helyett menjen 130al de az ilyet rühellem...


Amit írtál:


1. Ha fél NE VEZESSEN!


2. Ha hibás az autó ( mert mindenkivel előfordul) rakja ki azt a nyomorult eladás jelzőt ,és nem forr fel a mögötte haladók agyvize.


3. Ha leskelődni akar álljon félre... Ennyire egyszerű.


Amúgy 90 helyett nyugodtan lehet 100al is menni,az a tűréshatár....


Egyébként ment a zöld. :)

2019. márc. 24. 18:35
 3/7 anonim ***** válasza:
108 a tűréshatár, de én 130-140-el szoktam előzni, az a biztos. Ha 65-70-et nem tudsz megelőzni, vegyél erősebb autót. Én is szoktam néha lassan menni pl sötétben vagy kanyargös úton. Ott van a komfortérzetem, többel nem megyek, akárki megy mögöttem. De amúgy egy szívó 1.4-nek simán sok lehet a 90 is, (vagy legalábbis sokat fogyaszt) kivéve pl hondáknak, ami köztudottam magas fordulaton szeret menni, 5-6k-n, az mondjuk bírja.
2019. márc. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ott szoktam lassan menni, ahol még nem ismerem az utat. (pl. régebben dobogókőn lassabban mentem mivel full ismeretlen nem akarok kiesni :D )

De 90nél inkább 100-120 az utazótempóm ha az út / időjárás megengedi.

2019. márc. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
3as tudok előzni,de nem szívesen,főleg az ilyenek miatt... Szerintem a közút nem rally pálya...( Én sem vagyok szent,de mindennek van határa)
2019. márc. 24. 19:22
 6/7 anonim ***** válasza:
#4 én dettó.:) 100 alatt elég andalgós tud sokszor lenni... persze időjárás, forgalom függvénye.
2019. márc. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

3: utoljára a lada 1200 esetén volt nahy fogyasztáskülönbség 70 és 90 között.

még a Trabant a 26 lóerejével is vígan ment 90-et kisebb emelkedőnek is, aztán evett 7-8 litert...

az 1.0 suzuki swift bírja az autópálya tempót....

2019. márc. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!