Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 50 ccm-es robogóval mennyi az...

50 ccm-es robogóval mennyi az ajánlott távolság?

Figyelt kérdés
Ez alatt azt értem, hogy ezek a kis 50 ccm robogók pl Honda dio-val egyhuzamban hány kilométer megtétel az ajánlott? Mennyit bír? Miért van az hogy 50 ccm-es robogóból a nagytestű többet tud menni pl 70-80km-et addig egy kis robogó csak 50-60at megy?

2019. márc. 26. 21:38
 1/8 anonim válasza:
Szerintem full butasagot kerdezel. Nem reg olvastam egy cikket, hogy magyarok 50 essel mentek ki a tengerre. Tehar ki lehet menni. Csak nem erre van kitalalva. Varosi hasznalat. A bol B be rovid tavok stb. Azert bir ennyit, mert erre lett kitalalva. Elmesz boltba a csikos szatyroddal azt jonapot.
2019. márc. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha van üzemanyag, kenés és hűtés, akkor csak tőled függ mennyit bírsz. Nekem mondjuk 80km után már kezdi feladni a hátsóm.
2019. márc. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mennyit bír? Többet, mint te :) Tapasztalatom szerint nem a km számít, hanem az óra. Napi 4-5 órát lehet kenyelmesen a nyeregben tölteni (összesen), ha normális az ülés. Nekem supermotoval kb 1-2 óra volt, amit egyszerre a nyeregben tudtam tölteni, de a 2 óra végére mindenem zsibbadt már. Egy jó túramotorral több órát is tudsz egybe motorozni, csak tankoláshoz kell megállni, illetve összesen akár 8-9 órát is tudsz menni egy nap alatt. Km az meg attól függ, hogy milyen utakon mész. Van, hogy napi 50 km a reális, de van, hogy 1000 is akár (nem egy 50es robogón, az igaz).
2019. márc. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem Bp-em, nagy kerékkel, vastag párnán 20km után már kényelmetlen szokott lenni. (Scarabeo 50 2T '98)
2019. márc. 27. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

20 km-eket simán mentem a yamaha jogommal, pesten. igazából inkább az idő számít, azért 1 óra után jó leszallni kicsit nyújtózni.

meg motoron végképp életveszélyes szellemileg megfáradva tovább vezetni...

2019. márc. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Dioval nem akarsz messze menni. Vinon én fél órát bírok.


A nagy testű nem gyorsabb. Ugyan annak a motornak többet kell cipelnie.

2019. márc. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
én kiprobáltam. tavaly nyáron vettem egy yamaha BWS t és be kellett járatni az új hengert. életembe nem volt előtte motrom, ezt is csak azért vettem, hogy megtanuljak picit kétkeréken közlekedni és ezután vehessek egy komolyabb járgányt. két nap alat beleraktam 190 km et. Nem törte fel a seggem, de durván leégett a karom meg a térdem :D Szóval birják ezek a régi japán mocik, igaz nem egy sebesség bajnokok, mert ennek a max 55 kmh. de nekem bejött. persze azt azér hozzátenném, hogy autók között városon kívül egy 50 essel, veszélyes üzem :D inkább tegyél le egy a1 et és vegyél 125 öst, azzal talán nem kennek el a kamionok
2019. márc. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7


Nehogy azt hidd :) Én 125-össel kezdtem, és lakott területen kívül még az is veszélyes. Kevésbé, mint egy 125-ös, de nem sokkal. Szerintem a legjobb kezdőmotor egy 250-es, azóta mindenkinek azt javaslom. Nem túl erős, nem túl gyenge, nem túl drága, nem fogyaszt túl sokat, nem kerül túl sokba a fenntartása sem. Ideális. Amíg nem mész hosszú utakra, hágókba, utassal.

2019. márc. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!