Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Katalizátor bontottan érdemes?

Katalizátor bontottan érdemes?

Figyelt kérdés
Renault Megane. Nemrég cserrbenhagyott. Bevontattuk cseréltek benne trafót (menet is szét volt menve, megcsinálták) gyertyákat. A motorhibakód megmaradt, azt mondta a szerelő nem tudja kivenni a kódot belőle. Elvittem másik szerelőhöz, kiütötte a kódot. kb 50 km után megint megjelent a check engine kód. Kiolvastattam lambda szonda. Kicseréltük mindkettőt. Mondja a szerelő hogy a katalizátor is el van kormosodva nemsokára azt is cserélni kell. Alig megyek vele megint check engine világít. Tegnap elvittem katalizátor mindkét lambda szonda hibakód. Mondja a szerelő hogy lambdaszondát a katalizátor miatt irja ki megint.Ez lehet? Kérdeztem érdemes-e bontottat venni? Hát ő nem javasolta. Szerintetek? Egy 2002-es.Sokat nem szeretnék már költeni rá de azért legyen rendbe.
2019. márc. 27. 10:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Cserélj szerelőt.

Lambda szonda hibát nem ír rossz katalizátor miatt.Bár ismerni kéne a pontos hibakódot.

Vagy valami utángyártott gagyi szonda került bele, ami alapból nem jó, vagy pedig nem találta meg a valódi hibát.

Amíg nem jók a lambdaszondák, és ezáltal a motor keverékszabályzása, addig nincs értelme a katalizátorral foglalkozni.

2019. márc. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez a te "szerelőd" nagy kókler. Olyan hibakód nincs, hogy "mind a 2 szonda rossz", ott valami más, alapvetőbb baj van, és az egész történet valami elektromos disznóság felé mutat ami miatt egy csomó minden megbolondul.
2019. márc. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Hát első és hátső szonda ki lett cserélve. Akkor keresek másik szerelőt.Lehet elviszem márkaszervízve.
2019. márc. 28. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!