Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egr szelep ledugozas utan...

Egr szelep ledugozas utan muszakin átmegy?

Figyelt kérdés

Szóval.

Az EGR ideiglenesen ki lett iktatva, mivel semmi hibát nem találtak, de mégis hibajelzo gyúlt ki.

Most esedékes a műszaki és elég hamar nem tudják megcsinálni.

Amellett döntöttem hogy iktassák ki szoftveresen,falazzák le muszaki végéig.


Azt mondták gond nélkül átmegy.

Holnap kéne vinnem, de ideges vagyok.


2019. márc. 27. 14:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Vegyél egyet bele, vagy pedig megpróbálod hogy átmegy-e.
2019. márc. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

De nem a szelep a gond.

2 hete kapot vadi ujat.

Ez a probléma,mivel erre ir ki kódokat.

De nincs vele gond.

Tanitva is lett.

Mégis hobakodot dob az egrre

2019. márc. 27. 14:26
 3/12 anonim ***** válasza:
75%

A "seggébe" dugják a szondát, ha a káros anyag kibocsátás határértéken belül van, átmegy, ha nem, megbukik.

Ennyire egyszerű... persze, ha bejelented, hogy le van dugózva, akkor megbukik a nem megfelelő műszaki állapot miatt, de külön nem ellenőrzik.

2019. márc. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Szecessziós Vájling ***** válasza:

Az EGR szelep ledugózása nem illegális, attól még műszakilag megfelelő lehet a jármű. EURO3-as, EURO4-es autó általában EGR szelep nélkül is képes hozni ugyanazokat a káros anyag kibocsátási adatokat, mint nélküle. Sőt, sok járműben nem is nyit be az EGR szelep normál üzemben, csak bizonyos környezeti hatások (külső-belső hőmérséklet) fennállása esetén, a zárt EGR kör üzemszerű működés és e közben is tudnia kell az autónak ugyanazokat az emissziós normákat (sőt, ma már sok modern diesel motoron egyáltalán nincs is EGR ág, lásd pl. Iveco Hi-SCR).

Illegális és műszakilag alkalmatlan viszont egy eltávolított részecskeszűrős autó - az sem elméletben, sem papíron nem képes megfelelni a vele szemben támasztott követelményeknek.

2019. márc. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%
Átmegy, egy autó sem tudja a normát, gondolj bele ha buktatnának ezért, hány olaj zabáló Opel lenne parlagon..
2019. márc. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Sokszor észre sem vevődik az adatokon, hogy nincs EGR. Egyébként gyári állapotában is az EGR nagyon sokszor kikapcsol, olyan, mintha nem is lenne, mert a motort megöli, ha állandóan működik. Amúgy nemcsak fizikailag, hanem szoftveresen is ki kell iktatni teljesen, szerintem valamit nem csináltak jól, vagy teljesen más jellegű hibát jelez a műszerfal.
2019. márc. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Kiemelted a 2 éves kérdést. Újra jön a műszaki?


Mi volt legutóbb?

2021. febr. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Gond nélkül sikerült
2021. febr. 25. 16:01
 9/12 A kérdező kommentje:
Ezért emeltem ki egyébként. Hátha segít másnak.
2021. febr. 25. 16:02
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekem is átmegy a régi Opel, méréskor szerintem nem is aktív az EGR.

Az előírt károsanyag kibocsátást így is hozza.


Időnként nekem amiatt dobott motorhibát 90-100-as tempónál, mert rossz volt a kontakt a csatlakozónál. Kontaktspré után másfél évvel semmi baja.

2021. febr. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!