Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tavasztol megint robogózni...

Tavasztol megint robogózni szeretnék auto helyett. Ám most elgodolkoztam, lehet lecserélném a kis bws em egy nagyobb robogora amivel turázni is lehet. Jogsim egyenlőre nincs. Érdemes 125 re vizsgázni először vagy inkább menjen az a2?

Figyelt kérdés
125 ösöknél a honda pcx et neztem ki, viszont lehet ez hosszabb túrákra alkalmatlan.
2019. márc. 29. 22:43
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

125-ös nem feltétlen "alkalmatlan" hosszabb túrákra, csak kompromisszumos. Van egy motoros körökben ismert személy, aki YBR125-tel bejárta már egész Európát, 500 ezer+ km-t ment a kis Yamahával. A kompromisszum az, hogy relatíve lassú, több időt kell szánnod a túrákra, általában kényelmetlenebbek, utas szinte kilőve. Én 125-össel csináltam 2200 km-es túrát, utassal, ráadásul keresztül mentünk a Magas-Tátrán is, tehát nem lehetetlen, egyszer jó volt, kalandos, izgalmas, de nem ismételném, ha nem muszáj. Továbbá magyar főutakon, ahol 90-es a korlát, senki sem 90-nel fog menni. 125-ös utazósebessége pont ott van azon a határon, hogy az autósok nagy többsége pont gyorsabban akarna menni 5-10 km/h-val, azaz előzés előtt csomószor 2 méterre a seggedbe jönnek, és néha hajmeresztő helyen kezdenek előzni. Illetve 70 fölött már csak fékezésbe tudsz menekülni veszély esetén, hirtelen gyorsítás ott már nem igazán van.


Ha már elmúltál 18, akkor mindenképp A2 vagy A jogsit csinálj. Egyrészt alig drágább az A2, mint az A1, másrészt 2 év után mehetsz A-ra, ami A1-gyel nem lehetséges. Valamint A2-vel már vehetsz valami normális kezdőmotort, szerintem 250-es a legjobb kezdőmotor minden szempontból. Utazósebessége kényelmesen a forgalomhoz igazítható, nem fognak letolni, de nem túl nehéz még, nem túl erős még, olcsó a fenntartása, keveset fogyaszt, olcsó rá mindenfajta adó, túrázni is alkalmas 1 fővel.


Amúgy meg február eleje óta "tavasz" van :P Én legalábbis február elején kapartam ki a garázsból a motort :)

2019. márc. 30. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ. Ment a pacsi, be is iratkoztam A2 re
2019. ápr. 3. 11:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!