Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Toyota celica motorcsere?

Toyota celica motorcsere?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Hozzáértők tanácsát szeretném kérni.

Jelenleg egy 2000/12 (143ló) évjáratú Toyota celica t23 tulajdonosa vagyok. Olyan helyzetbe kerültem hogy motort kell cserélni. Mivel 2003 előtti az auto azaz facelift előtti így az olajat is fogyasztotta (valami motorhiba minden facelift előtti motor ilyen elvileg). Az lenne a kérdésem hogy bele férne egy 192lovas VVTL motor? Miket kellene cserélni az autóm illetve a motortérben kellene alakítani? És jogilag ezt nehéz lepapirozni? Mivel mind 2 motor 1.8 literes szerintem nem lenne nagy gond..

Előre is köszönöm a válaszokat.



#Toyota #celica motorcsere #vvtl
2019. márc. 31. 06:38
 1/5 anonim válasza:
De gond lenne. Csak típusazonos mehet.
2019. márc. 31. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
szerintem ugyanaz a két motor mindenre, ami a beszerelést illeti. Még az is lehet, észre sem lehet venni a különbséget, ha ellenőriznék, de biztosan könnyen papírozható, hiszen volt ezzel a motorral szerelve a tipus.
2019. márc. 31. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Kinézetre nem ugyan olyan a két motor.
2019. márc. 31. 12:33
 4/5 anonim ***** válasza:

Az, hogy pontosan mechanikailag, hogyan kivitelezhető a csere, azt itt nem fogja tudni megmondani senki. Erre keress egy Celica forum-ot, facebook csoportot, akár német vagy más nyelven, elég sok ilyen már rég a bontóban van, nem te lennél az első aki ezt csinálná, nyilván van tapasztalat a témában, ha típushiba volt.

A papírozást illetően pedig nem kell megijedni. Mivel szerelték a típust ezzel a motorral, így különösebb probléma nélkül megoldható a papírozás. Érdemes utánaolvasni a totalcaron a Golf IV motorcsere esetének.

2019. márc. 31. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
hengerfej különböző, megnéztem.
2019. márc. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!