Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1.8 szívó 20 v vagy 1.8 t 20 v?

1.8 szívó 20 v vagy 1.8 t 20 v?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A segítségeteket kérném.

Autót szeretnék vásárolni és meg is van hogy milyen.

Vagy vw passat b5 vagy audi a4 b5 1.8 benzin.

Érdekelne mind 2 motor típusról vélemény esetleg személyes tapasztalat.

Eddig a sima szívó 125 ló erős felé hajlottam de úgy gondolom a turbós személyszerint hogy jobb választás lenne. Meghibásodási lehetőségek meg ilyenek érdekelnek főként. Esetleg még dízelbe az 1.9 tdi 110 lóerős de dízelt nem igazán szeretnék.

Válaszaitokat előre is köszönöm!



2019. ápr. 2. 12:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Hasonló a két motor, de a szívó 125 lovas halottabb, mert nincs nyomatéka. A turbós bár nem sokkal erősebb, de sokkal alacsonyabb fordulaton adja le a nyomatékát. Ezért mindenképp a turbósat ajánlom, ha már nem akarsz dízelt.
2019. ápr. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 walk w1th mee ***** válasza:
nekem b5 1.8t quattro van most,a 4x4 négy igy is megfogja,mindenképp a túrbóst vedd az 1.8 gyengus
2019. ápr. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

"Meghibásodási lehetőségek meg ilyenek érdekelnek főként."


Hát akkor nyilván a szívó a jobb választás.

2019. ápr. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem szívó volt, most turbo van. Mindkettő jobb, a turbós értelemszerűen jobban megy.
2019. ápr. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
* mindkettő jó
2019. ápr. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek.

Szerintetek milyen árban éri meg venni egy ilyen 20 éves autót? Arra gondoltam hogy jobban járok ha behozom vagy behozatom külföldről mert lehet nagyobb esélyem van rá hogy nem egy széthajtottat kapok és árba meg majdnem ugyanott van minden papírral adóval mintha talán magyarba vennék egy drágábbat de lehet az se jó. Én olyan 600-800 ezer között gondoltam hogy már lehetne jókat találni de csak b5 öst akarok.

2019. ápr. 26. 12:53
 7/10 A kérdező kommentje:
Nekem úgymond ez az "álom autóm" idézőjelbe. Nem szeretem az új kocsikat nekem a régebbiek pont tökéletesek mind kívül mind belül, szeretem az egyszerűséget és a nem túl csicsázott dolgokat esztétikailag és mechanikailag is. Az az igazság ha lenne 5 millióm teszem fel akkor is ilyet vennék mert nekem ez jön be de amióta az eszemet tudom minden tekintetben és nem azért akarok ilyet hogy beálljak a sorba ami miatt le vannak nézve azok akik ilyet vesznek mert mindenki ilyet akar.
2019. ápr. 26. 12:58
 8/10 anonim ***** válasza:
Milyen árba éri meg ilyet venni? Ha nem hobbiautóként veszed, hanem ezzel szeretnél közlekedni a hétköznapokban, akkor semmilyenben. Egy megbízhatatlan pénztemető lesz.
2019. ápr. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
4 év alatt egyszer sem robbant le, megbízható, az alkatrész árak pedig megfizethetőek.
2019. ápr. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

1.8T javasolnám. 150 lóerő, azzal már arrább lehet állni, jól megy, kényelmes, főleg kombiban.

Nekem is ilyen van, xenon lámpa, ülésfűtés, digit klíma, 4 el. ablak, stb.

Nekem megfelel, tudnék drágábbak venni, de nem akarok. Egyrészt 700 alatt nem adnám el, a vevőkör viszont tipikusan a 4-500 ezres fapados leharcoltakat keresi; meg megbízható autó, LPG-s, tehát jól megy és a fogyasztása is mondjuk úgy olcsó :)

Van mellette hobbiautónak egy-egy veterán Lada 2101 és 2106 is, épp befejeződött a felújításuk. :)

2019. ápr. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!