Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Peugeot 307 CC tetőnyitás...

Peugeot 307 CC tetőnyitás javítása?

Figyelt kérdés

Használt autóvásárlás előtt állok, és a fent nevezett autó van kinézve. Az eladó állítása alapján a tető félig nyitódik csak ki, majd valamilyen elektronikai hibára hivatkozva letilt. Élőben még nem néztem meg az autót, szóval egyenlőre csak ez az információ áll rendelkezésemre.

Elsődleges kérdésem az lenne, hogy tapasztalataitok alapján körülbelül mennyibe kerül egy tetőnyitás javítása? Nyilván ezek alapján nem lehet pontosan megmondani, de egy árkategóriát ha belőnétek, nagyon hálás lennék.

Ugyan itt szívesen fogadok megbízható, ezzel foglalkozó szervíz ajánlásokat is!

Minden tapasztalat és meglátás érdekel a 307 CC-kel kapcsolatban.

Köszönöm szépen előre is a tapasztalataitokat, véleményeteket! :)



2019. ápr. 4. 18:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Egy ilyen elektromos probléma javítása belekerülhet 50.000-300.000 forintba is. Én csak akkor venném meg azt az autót, ha minimum 200.000Ft-tal a reális ára alatt tudnám megvenni. Igazából, ha már ilyen típust néztél ki magadnak, akkor olyat keresnék a helyedben, amelynek nincsenek ilyen hibái, átvizsgálható, rendszeresen szervizelt, nem kell azonnal költségekbe vernem magam az elején.
2019. ápr. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Szecessziós Vájling ***** válasza:
Nagyon ritka, hogy a teljes tetőmozgató rendszert cserélni kelljen. Kisebb autóknak (206 CC, Colt CZC, Micra C+C) az egész hidraulika+motor+elektronika lehet maximum 100-150.000 forint körül, nagyobbaknál (307 CC, Mégane CC, Focus CC) inkább ahogy előbb írták 250-300.000 forint. De ugyebár a bontott alkatrész is nagyon gyakori, s szerintem házilag is nyugodtan hozzá lehet nyúlni, ha van egy kis ügyessége valakinek.
2019. ápr. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Szecessziós Vájling ***** válasza:
...vagy ha nincs kedved megcsinálni, akkor azt ellenőrizd le, hogy a manuális működtetés működik-e, mert igazából az automata mód csak úri hóbort. Ha évente 2-3 alkalomnál többször nem szoktad használni kabrióként, akkor kézzel is fel-le lehet tolni a tetőt 5 perc alatt. Persze nem elegáns megoldás, de egy 1 millió forint körüli autónál ezek már elég nagy összegek lehetnek. Viszont ha valamelyik kampó tört el vagy csavar szakadt bele, akkor nyilván a kézi üzemmód sem fog simán működni.
2019. ápr. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Szerintem ár alatt kínálják az autót, 2 400 euróért. Én körülbelül 1000 euróra (cca 300 000) tippeltem, hogy kerül a tető javíttatása. Én sajnos nem értek hozzá... Esetleg szervíz tippek?
2019. ápr. 4. 22:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!