Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Te lefoglalóznál egy autót ha...

Te lefoglalóznál egy autót ha nagyon tetszik? Csináltál már ilyet?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 5. 18:51
 1/8 anonim válasza:

Nem csináltam ilyet, de azt tudom, hogy veszélyes mutatvány! Rajtad kívül még 20embertől beszedi a lóvét és köddé válik.

A hiéna kereskedő elött nem szabad kimutatni, h nagyon tetszik mert csőbe húz.

2019. ápr. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem követendő példa, de leírom:

én már foglalóztam le autót úgy, hogy csak a netes hirdetését láttam. Mivel vidéken volt, tudtam, hogy esélytelen lenne odaérnem időben: nagyon jó árban volt, jó paraméterekkel, népszerű modell. Így elutaltam foglalóként 50.000Ft-ot (2,8 millió volt a teljes ár), e-mailben küldtem a bizonylatot, majd utazás.

Nem bántam meg, tényleg jó vétel volt, és mire odaértem, mondta a tulaj, hogy már hárman is jöttek volna a kocsiért. Mai fejjel már nem ugranék szerintem ilyenbe bele, de kockáztattam, bejött. Nem kell utánozni, mert lutri! :-)

2019. ápr. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen, csináltam.
2019. ápr. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem, mert akkor nem úgy tudsz alkudni ahogyan szeretnél, ez a jobbik eset, de ha pl. nagyon szar állapotban van elõben,akkor ugrik a foglaló, vagy határeset, lehet ha nem foglaltad volna le nem vennéd meg, de mivel már adtál foglalót így lehet megveszed pedig nem kellene
2019. ápr. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én nem foglalóznék, sok buktatója van szerintem. Én amikor kocsit akartam venni, mindig a vételárral a zsebemben mentem, ha tetszik hozom, ha nem tetszik, akkor marad. Ez a legtisztább.
2019. ápr. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is csináltam már, kb. úgy ahogy a #2 válaszoló írta.

Nekem Németországban tetszett meg nagyon egy autó amit a mobile.de-n láttam. Telefonon beszéltem vagy kétszer az eladóval, még küldött pár képet a hirdetésen kívül, aztán megegyeztünk és simán elutaltam neki 2000 Eurót előre úgy hogy élőben nem is láttam az autót. Ráadásul csak bő egy hónap múlva tudtam kimenni érte elhozni. Mindenki körberöhögött itthon (elismerem teljes joggal), hogy na ebből nem lesz se pénz se autó. A végeredmény teljes happy end, tényleg olyan makulátlan volt a kocsi ahogy a képekről sejtettem. Sőt ráadásul kicsit össze is haverkodtunk utána az eladóval és azóta is tartjuk a kapcsolatot.

De én is azt mondom hogy inkább ne csinálj ilyet mert hülyeség, egyszerűen túl kockázatos. Persze azért bejöhet, de csak akkor vállald be ha:

- nagyon értesz az adott modellhez és képek alapján is meg tudod ítélni az állapotát,

- mindenképpen az adott példány kell, és bármire képes vagy érte,

- tudomásul veszed hogy sorsjegyet veszel, benne van a pakliban hogy a képek alapján tévesen mérted fel az autó állapotát és mégsem olyan szép a menyasszony,

- még rosszabb esetben előfordulhat a “se pénz se posztó” forgatókönyv is, ezzel is előre kalkulálsz.

Szóval összegezve túl kockázatos, látatlanban inkább ne, kivéve ha hobbiautóról van szó, és valami pótolhatatlan kincsre bukkantál, amiért nagyot is hajlandó vagy kockáztatni.

2019. ápr. 6. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem szabad ilyet csinálni. Annyi az eladó autó hogy ha egyet kettőt el szalajtol, húsz lesz helyette.
2019. ápr. 6. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
foglalózni papírral két példány tanúkkal is aláíratva, simán. Én is így vettem a mostani autómat. És az utolsó ahogy írta, hogy lesz másik, ez nem teljesen biztos, ha egy bizonyos típust nézel. Amit én vettem abból például akkor a 150 kilométeres körzetemben még 2 db volt, és előtte se bővelkedett benne a piac.
2019. ápr. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!