Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik mire való? Robbanómotor...

Melyik mire való? Robbanómotorok kialakítása. Nem értem

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy miben jobb egy V2-es, mint egy sor2-es, ill fordítva, miért jobb az, hogy a cross motorban 1 henger van, a bálna merciben 12.

Tehát összegezve: Melyik kialakításnak mik az előnyei/hátrányai, mit, miért, hol használnak szívesebben.


Valaki tud erről valamit?


2010. júl. 4. 19:02
 1/10 anonim ***** válasza:

Juj eléggé öszezavartad a dolgokat :D


Amugy google a barátod !

2010. júl. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

És ezt mégis hogy írod be google-be? :D

lévén, hogy a google kulcsszavas kereső, elég nehéz megtalálni egy ilyenre a választ vele. legalábbis nekem nem sikerült.

2010. júl. 4. 19:20
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Annyira összetett a kérdésedre a válasz, hogy senki nem fog rá megfelelőt adni.


Minden függ mindentől. Gyártási költség, kiegyensúlyozottság, terhelhetőség, járási komfort, fogyasztás, tényleg minden...


Keress egy öreg szakit egy autószuervízben, vagy kérd meg egy autóőrült haverodat, és ők talán 2-3 nap alatt el tudnak mondani mindent.

2010. júl. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Pl V2 nyomatékosabb mint a sor2 mivel annak fordulat kell...

A crossban pedig azért van 1 henger, mert a legfőbb tulajdonsága, a könnyű, fürge, és a robbanékonyság, amit az az 1 henger gyorsabban tud végrehajtani... És a motor amit visz a blokk könnyű, ezért nem kell nagy súlyt megmozgatnia ( ez igen ez a mondat:D)

A bálnamerciben meg elégnagy súlyt kell megmozgatnia finoman szólva:P és gondolj bele 1 hengernek mekkorának kéne lennie, hogy azt megmozgassa? és ugye a 2t-nél minden 2. a 4-t.nél minden 4. ütemre hajtja meg a főtengejt... tehát nagyon kevés időközönként kapna löketet a motor... Amúgy meg az, hogy v12 szerintem nagyzolás:P Ferrari is van utcára 8hengeres, sőtt most állítólag lesz 6hengeres is... akkor hova kell egy mercibe 12?:D


Hát én kb ennyit tudok így 19 évesen:P

2010. júl. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Cross motorban azért van 1 henger, mert mondjuk kb 250 ccm, ezt felesleges több hengerbe rakni, mert csak több lesz a súly, és egy crossmotor üzemórás, nem számít az se ha 2 verseny után meghalt.

Bálna mercibe meg azért kell 12 henger, mert 6000 köbcenti, és hatezer köbcentit nem szokás egy hengerben elhelyezni. Gondolj bele: hatezer köbös henger, belevaló gigantikus dugattyú megy fel-le fel-le.

A kocsi is pattogna fel-le..

Mert ugye nincs több henger, aminek a dugattyúja a lefele mozgásával ellensúlyozhatá a felfelé mozgást.

És hogy miért pont 12? Persze meglehetett volna oldani 8 hengerrel is, de így tartósabb, na és persze a V12 egy elég brutál dolog :D.


V2, vagy sor2..

A V2 inkább kultusz, mint hasznos dolog.

Lásd: Harley

Sor 2-vel ugyanazt tudhatná, de nem úgy rázna, és nem ugyanaz lenne a hangja

2010. júl. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Utolsónak:

Azért V12 egyrészt mert a BMW-é is az volt :)

Amúgy meg azért mert minél több henger dolgozik annál simább a járása a motornak! Egy V8-as nem tud olyan sima lenni, mint egy V12!

2010. júl. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

És csak V alakban férnek el a motorok, azért gyártják őket úgy. De én a 6hengereseket ismerem legjobban amiről ennyit:

A BMW használ manapság már egyedüliként olyan 6 hengeres motort aminek hengerei sorban vannak elhelyezve. Ennek egyértelmű előnye a simább járás (és szerintem a gyönyörű hang). A többi gyártó azért alkalmaz V alakban rendezett motorokat, mert sokkal kevesebb helyet foglal, ezáltal hátrébb lehet tolni, ami a súlyeloszlásnak nagyon jót tesz. Viszont a BMW megoldotta azt a problémát, hogy praktikusan több helyet foglal a Sor, mint a V. Annyira hátratolják ugyanis a motort, hogy teljesen az első tengely mögött van szinte, kvázi "orr-középmotoros" aminek köszönhetően a BMW autóinak a súlyeloszlása a legrosszabb esetben is 52:48!

2010. júl. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
na hát én azért nem vagyok ennyire szaki...:D de azért akkora orbitális hülyeséget nem írtam nem?:P (utolsóelötti vagyok)
2010. júl. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Használt Honda túramotornál olvastam, hogy azért jó, hogy nem sor2, hanem V2, mert tuti nem volt széthajtva. Tehát annyira nem csak kultusz dolgokról lehet szó.
2010. júl. 5. 18:50
 10/10 anonim válasza:
A V2 az nem kultusz! És nevegyük a Harlyt most számításba! A V2 nyomatékos, kis furdulató motor! A Sor 2 Magassabb hogy ugyanazt a LE-t adja le mint a v2 sokkal jobban kell pördetni mint a V2-t de sose lesz benne annyi NM! Nézzünk 1000cm3-is motort! Honda VTR 1000 SP2 kontra Honda Cbr 1000 rr! Az eggyik közel 150 lovas míg a másik 180 magasságába cirkál, de az Sp2 8ezer körül érzi jól magát míg a cbr 12-is is kimegy! Az sp húz végig mint az igásló! A sor4 pedig: semmi-semmi-Tüzijáték! :D
2010. júl. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!