Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem tudom üresbe rakni?

Miért nem tudom üresbe rakni?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy nem tudok centizni. Amikor olyan helyzetben vagyok, hogy ki kéne valahonnan tolatnom, vagy megfordulni stb, amikor olyan 2-3 másodpercig lenyomva tartom a kuplungot, akkor a váltó egyszerűen beragad és nem tudom visszavenni üresbe. Ilyenkor fel kell engednem a kuplungot, a motor ugye leáll majd visszaveszem üresbe a váltót. Újraindítom az autót és megyek tovább mint ha mise.

Elég szar mert így pl amikor állok a dugóban és csak 2-3 métert kéne előre gurulni, az már sok neki és csak ilyen tizedmásodpercekre merem lenyomni mert különben fullaszthatom le. Váltó vagy kuplungcsere vagy mindkettő? Szerintetek?



2019. ápr. 8. 11:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez csak kuplung baj, nem old ki rendesen.
2019. ápr. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
És arra nem gondoltál, hogy előbb leállítod, utána engeded fel a kuplungot, nem lefullasztod? De amúgy igen, nem emel ki a kuplungod rendesen. Szerencsés esetben csak utána kell állítani, de lehet csere is.
2019. ápr. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Jól értem, a kuplunggal "állítod le" a motort? Ezek után ne csodálkozz, ha rossz a kuplungod...
2019. ápr. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Elvittem szerelőhöz, a kuplungfőhengerrel van a baj. Egy gumi elkopott benne pár ezer forintos alkatrész.

Köszönöm a válaszokat

2019. ápr. 10. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!