Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Normális ha üresben túráztatva...

Normális ha üresben túráztatva kb 5000-es fordulaton szürke füst? Eszi az olajat?

Figyelt kérdés
Ma voltam megnézni egy Honda civicet, 6. generációs angolt, 1,4 benzin. A tulajnak mondtam hogy nyomja a gázt, míg én a kipufogót lesem. Kíváncsi voltam jön e valamiféle rendellenes füst. Amikor 3-4000-ig nyomogatta a gázt nem jött semmi a kipufogóból, de kb 5-6000 nél jó nagy szürke füstöt lövellt ki. A tulaj szerint ez normális, és ez az el nem égett üzemanyag. Szerintetek igaza van és minden autó ilyen vagy eszi az olajat? Merjem megvenni?
2019. ápr. 8. 16:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Az el nem égett üzemanyagtóól fekete füstje van. A szürke/kékesszürke mindig az olajat jelzi. Én hanyagolnám.
2019. ápr. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Óó! Lett valahogy két ó! Bocsi!
2019. ápr. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Lehet hogy feketés szine volt inkább. Vagy feketés szürke, nem vagyok benne biztos. Tehát ha fekete akkor az normális? De csak 5000 körül adja azt a füstöt, alacsonyabb fordulatszámon nem is látni semmit.
2019. ápr. 8. 17:09
 4/5 anonim ***** válasza:
A fekete füst nagyobb gáznál természetes, az nem hiba. Különösen akkor szokott nagyobb fekete füstöt köpni, amikor pörgetéskor elveszi a gázt, majd rögtön újra padlót nyom neki. Ez valóban az el nem égett üzemanyagtól van.
2019. ápr. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez természetes, nézz a youtube-on ilyen helyben túráztatós videókat, szinte teljesen új autók is füstölnek valamilyen szinten ettől.
2019. ápr. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!