Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A Kanadai ideiglenes azaz...

A Kanadai ideiglenes azaz (G2-osztályú) vezetői engedélyemet tudom honositani otthon?

Figyelt kérdés

A lényeg az hogy a KRESZ-T(G1), és a vezetői vizsgát(G2) sikeresen meg csináltam Kanadában. Viszont ez Kanadában elvileg nem teljes körű jogositvány mivel van a (G full)-nak nevezett vizsga is ami itt Kanadában autópályán történik.

A külömbség a kettő között hogy a G2-nek van lejárati dátuma mint egy ideiglenes engedélynek, a G full-t pedig folyamatosan hosszabbitani kell csak.


valaki vezetett ilyennel otthon? vagy honositotta már a G2-ét? és ha igen, kellett otthoni tanulói dij mentes, vezetői vizsgát letennie mellé? mert mint ha ilyet is hallottam volna. a Kormány hivatalnál interneten és telefonon nem tudnak pontos információkkal szolgálni ezért kérdezem itt (Köszönöm a válaszokat)



2019. ápr. 9. 21:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Feltételezem, ez olyan jogsi mint Angliában az L-es Provisional Driving Licence. (10 év lejárat). Csak ott a korlátozás annyiban minősül, hogy valakinek kell ülnie melletted akinek van jogsija, illetve nem mehetsz autópályára.


Ebből következtetve, nem. Nem használhatod a kiállító országon kívül a jogosítványod, mivel sok országnál ilyen típusú licens nincs. De ha lenne is, akkor az ottani ideiglenes jogosítványt kell megszerezni.


Hogy a Theory-t amit írtál elfogadják-e Magyarországon, az elég sanszos, de nem tudom biztosra, majd megírja egy olyan aki tudja.

2019. ápr. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!

Úgy tudom ezt az Angliai L Provisional Driving Licence-et egy internetes forma nyomtatvány kitöltése után lehet meg kapni. Tehát nem kell vezetôi vizsgát tenni, de lehet ezt rosszúl tudom.

Minden esetre én ugyan olyan vizsgát csináltam, mint ami otthon elôvan irva, és ezzel tudok vezetni még az USA-ban is. Azt viszont tudom hogy sokat csaltak ezzel az Angliai dologgal.

2019. ápr. 9. 22:16
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, a nevüket ki ne mondd kisebbség elég szépeket akasztott ezekkel a dolgokkal. Egy ismerősömre is rátaláltak az ilyenek tavaly nyáron, és 300k-ért akartak neki hozni egy L-es angol jogsit. Szerencsére már nem sikerült nekik és visszafizették a pénzt mert nem akartak bajt. Láttad volna a fejüket, amikor elővettem az én L-es jogsim és mondtam, hogy "csak nem ilyet akartok intézni?", miután megláttam DVLA-s jelentkező papírt:D

(Nem, nem használom magyarba ezt a jogsit, csak mindig nálam van személyi helyett, arra jó. Bár még kint sem nagyon használom, nincs idő tanulgatni.)


Igen, Angliában nem kell semmi hozzá, hogy megkaphasd ezt a jogsit. Viszont ez nem azt jelenti, hogy mindenki KRESZ nélkül vezetne, hisz mindenki úgy van vele, jobb letudni minél előbb és csak a forgalmira koncentrálnak.


Ha ugyanazt írtad, akkor egy kérdést megér. Írj akár egy email-t egy autós sulinak, hogy elfogadnak-e kanadai KRESZ-t. Ha nem, akkor meg csak megírod újra, hisz az nem magy költség, ráadásul már egyszer megírtad angolul is. A költséget inkább a kötelező minimum 30 (azthiszem) óra vezetés jelenti. Nem tudon Kanadában van-e minimum óraszám, de ha nincs jobban jársz ha ott megszerzed gyors a fullos jogsit, magyarba meg átváltják ottanira ha akarod.

2019. ápr. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Itt is van egy adott óra szám, igen.

de itt nem olyan mint Angliában. Nekem megvolt a KRESZ vizsgám, 1 évvel utána a forgalmi (vizsga biztossal, meg minden) mint otthon. Meg kaptam ugye ezt a G2 kártyámat amivel ugyan úgy vezethetek mint a fent emlitett G full-al semmiben nem korlátozodik kivéve hogy lejár 5 év után(ezért hivom ideiglenesnek amúgy ez nincs rá irva. az van rá irva hogy driver*s licence és ennyi) . Igenám csak mivel hogy nekem ez előtt nem volt jogositványom se semmi, van egy olyan hülye szabály hogy 1 évet várnom kell hogy meg csináljam a G-full-t, a G2 után!én meg nem akarok még egy telet itt tölteni MEG FAGYOK!!! :D

otthon meg természetesen nem szeretném újra csinálni az egészet. szenvedés az egész, itt is, ott is :D :/


eddig ismerősöktől azt tudakoltam meg hogy átlehet honositani amúgy, de azért érdekelne mások példája is. Köszönöm!!!

2019. ápr. 9. 23:40
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ideiglenes jogsit nem fogsz tudni honosítani.


De:


[link]


[link]


Ha már úgy is kint vagy első körben náluk érdeklődj.


Viszont:


"Ügyintézéshez csatolandó okmányok:


a külföldi hatóság által kiállított vezetői engedély

egészségi alkalmasságot igazoló orvosi vélemény

a vezetői engedély kiállítása illetékének megfizetését tanúsító igazolás

külföldi vezetői engedély hiteles magyar nyelvű fordítása (ha az az ország, ahol a vezetői engedélyt kiadták, nem csatlakozott az 1968. évi Bécsi Közúti Közlekedési Egyezményhez)"


Én ez alapján gondolom, hogy ideiglenes jogsit nem tudsz honosítani, mivel nálunk ilyen kategória nincs.


[link]


De mondom első körben fordulj a követségekhez, ők valószínűleg nem először találkoznak a kérdéssel és fognak tudni válaszolni.

2019. ápr. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!