Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyiket válasszam? Felnyithat...

Melyiket válasszam? Felnyithatós bukósisak vásárlása előtt állok tétlenül! (folytatáshoz. Katt)

Figyelt kérdés

Üdvözletem!

Sisakot szeretnék vásárolni kisebb nagyobb túrázâshoz, a hosszú kényelmes komfortos út a cél nem a száguldás (aerodinamikai szempont majdnem mindegy)

Egyik versenyző :


Nolan N90.2 special flip up helmet


A másik :


AGV Compact ST


Várom azok válaszát akik vagy egész jól értenek hozzá esetleg birtokolják valamelyiket esetleg ismerik mindkettőt, is :)

(kerestem volna össze hasonlítást vagy éveket ellenérveket de semmi konkrétat nem sikerült pont erről a két sisakrol

Előre is köszönöm!



2019. ápr. 10. 17:58
 1/7 Szecessziós Vájling ***** válasza:
A Nolan hagyományosabb kivitel, az AGV sportosabb. Sokan nem szeretik ezt az előre nyúló állcsúcsrészt - fejformától is függ egy kicsit, hogy kinek melyik jön be. De ha javasolhatom akkor inkább keress teljes arcos zárt sisakot, azok minden körülmény között biztonságosabbak.
2019. ápr. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Árban nincs jelentős különbség a kettő között, próbáld fel mindkettőt és amelyik jobban illik a fejedre azt vedd.


( én N90.2-t akartam, de mire a vásárláshoz eljutottam pont nem volt a környéken az én fejemre való, így végül nem az lett )

2019. ápr. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem van egy nagyon rossz sztorim ezekkel a felnyithatós sisakokkal.

Egyik jó barátom ilyen sisakkal rendelkezett, 40-el ment es elesett es közben fel volt nyitva az állrész. At eredménye az lett hogy az állrész széttört és sikerült úgy széttörnie hogy kiszúrta az egyik szemét és eleg szépen tönkretette az arcát. Azóta kerülöm ezeket a sisakokat mert ezek nem arra valók hogy menet közben felnyisd. Ezek arra jók hogy például aki pizza futár ne kelljen le-föl a sisakját 2 percenként. Természetesen ha ilyet szeretnél én nem mondhatom meg mit csinálj viszont szerintem jobban jársz egy zárt sisakkal.

2019. ápr. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#3 ilyen alapon ha robogózol egy nyitott sisakban akkor azzal is lezúzod az arcod 40-nél. Ma én a briggámmal is mentem 40-et - sisak nélkül :D


Nekem is felnyitható sisakom van, nem szoktam nyitott sisakkal motorozni, viszont sok esetben amikor csak pár percre állsz meg akkor viszont baromi kényelmes megoldás.

2019. ápr. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Bas.ki sajnálatos dolog, bár én nekem meg se fordulna a fejembe nyitva motorozni.. Az az egyedüli célom a nyithatós bukóval hogy a piros lámpánál jobban szellőzik meg a pihenőknél hasznát venni nagyjából..
2019. ápr. 13. 12:31
 6/7 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm szépen a válaszokat!
2019. ápr. 13. 12:31
 7/7 anonim ***** válasza:
Milyet vettél?
2019. szept. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!