Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy lehet az, hogy egy...

Hogy lehet az, hogy egy közismert japán motorolaj márka hazai importőre drágábban ad egy adott típusú motorolajat első kézből, mint egy webáruház?

Figyelt kérdés
Az árkülönbség 4.000 forint, amit nem igazán értek, hogy hogyan jön ki? Hogy tudja ugyanazt az olajat egy webshop ennyivel olcsóbban adni? Ráadásul az importőrnél??? Nem fér az agyamba.

2019. ápr. 10. 18:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

szürkeimport

hamisítvány

beragadt készlet...

2019. ápr. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Az importőrnél tényleg azt az olajat kapod, amit szeretnél. A webáruháznál meg könnyen lehet, hogy csak hasonlít rá.

Ezen kívül a webáruház nem biztos, hogy a hazai importőrtől szerzi be az olajat. Lehet, hogy más csatornán keresztül, olcsóbb helyről vásárolja.

2019. ápr. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

A weboldalon kijelentik, hogy megbízható olajforrások és az eredetiséget vállalják, mert kizárólag az importőrtől szerzik be (akiből Magyarországon csak egy van). Ráadásul a webshop is közismert, mert többszörös "ország boltja" minősítés dobogós helyezettje.


Nem értem én ezt sehogy.

2019. ápr. 10. 19:36
 4/22 anonim ***** válasza:
Nem egyforma haszonkulccsal dolgoznak.
2019. ápr. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Az az ár, amit te az importőr oldalán látsz, az az ő kiskereskedelmi áruk. Magánszemélyként valószínűleg ennyiért tudod megvenni.

Viszonteladóknak nem ennyiért értékesítik, inkább le sem írom, hogy mekkora kedvezményeket adnak ebből vissza.

Webáruház nem ugyanazon a kisker áron értékesíti, amit máshol láttál. Neki van egy beszerzési ára, rátesz egy viszonylag minimális árrést, így értékesít, elég elképesztő mennyiségben.

Egyébként csodálkozom, hogy ilyenen még valaki meglepődik, mert ilyen dolgok naponta köszönnek vissza sokféle területről is, nem csak az olajoknál van így.

2019. ápr. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
A.webaruház nem 4 ezerért veszi, hanem kb max 2-ért, mert nem 5 litert vesz, hanem 5 ezret pl. Nagy tételben olcsóbban tudja venni literjét.
2019. ápr. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Régebben is rendeltem már internetről, viszont annyira részletekbe menően nem foglalkoztam az árakkal, aztán ez most így meglepett.
2019. ápr. 10. 20:31
 8/22 anonim ***** válasza:
Mert alapvetően nem akarnak magánszemélyeket kiszolgálni. Gondolom a fembajusz :) kaefterol van szo. :) Szóval 30-40 százalék kedvezményt adnak a viszonteladónak.
2019. ápr. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

"Mert alapvetően nem akarnak magánszemélyeket kiszolgálni."

Hát ez jó nagy öngól lenne a részükről! :-)))

Magánszemélyeknek tudnak a legjobb árréssel forgalmazni. Plusz az a rengeteg tv-reklám sem a viszonteladó partnereiknek szólt legfőképp, azokat direktben is meg tudják keresni. Csináltak egy óriási hype-ot a nem túl különleges olajuknak, ennyi. De jól csinálták, az biztos. Japán elsőszámú motorolaja... Érdekes, a Mazda skyactivehoz való gyári olajos-dobozokon Total Lubricants felirat olvasható...

2019. ápr. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Ismerős, a Honda 0w20asahoz is total adatlap tartozik :))


A skyactivet nem tudom mondjuk én pont a japán olajat rakom bele (mármint most a skyactivba) de csak azért mert néha van akciójuk és utoljára 6200ert vettem ott a 0w20at 4 litert és éppen arra jártam azt vettem is kb 5 kannaval.

2019. ápr. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!