Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem tartja minden autó...

Miért nem tartja minden autó motorháztetejét gázrugó?

Figyelt kérdés
A legtöbben még mindig az elavult kitámasztásos módszer van. De a Renaultban pl gázrugó tartja elöl is a motorháztetőt.

2019. ápr. 11. 13:16
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
47%

"Oké mert a Renault motorhazat sűrűn kell nyitogatni. Normális autóban 2* egy évben nyitnod a gazrugo tart 15 évet az 30 nyitás.azert felesleges."


Persze, az öreg Swiftet nem kell nyitogatni, mert nincs, amire elromoljon benne.

Cserébe az egész autó gagyi,kényelmetlen,fapados.

2019. ápr. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
64%

# 10, én se azt írtam, hogy attól az egyetlen gázrugótól menne csődbe a gyár. De természetesen 1 millió darabon már szépen tudnak spórolni. A csapágyakban is ezért mérik tized grammra ki a zsírt, a kábelkötegeket is ezért centizik ki, nehogy egy centi "felesleg" is legyen. Az már mellékes, hogy pl az ajtóátvezető attól az egy centitől feszül és évek múlva pont emiatt fog elszakadni, míg ha lenne egy centi ráhagyás, nem lenne vele gond. Az már úgyis a garancia időn túl van, amíg eléri azt a nyitogatásszámot, hogy elszakad.

Egy belépő szintű, 2,5 milliós autónál megértem, hogy minden forintot meg kell fogni a nyomott árért. De azt kötve hiszem, hogy egy 9 milliós autóm egy teleszkóp árának megfelelő összeg csupán a gyár haszna. Vagy ha lett volna lehetőség az extralistán teleszkópos motorháztető felnyitást kérni, simán kifizettem volna 9.020.000Ft-ot. És szerintem ezzel nem lettem volna egyedül. Ezért bosszant a dolog.

2019. ápr. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
0%
Így is megvetted a kocsit
2019. ápr. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

A 9millios autós joggal háborog, ez egyáltalán nem nagy tételben h ég, 9millas autóba ne lehetne betenni, vagy valóban lehet lennének akik fizetnének érte.


Amúgy a Renault Citroen stb is tudna spórolni vele ha ők sem tennének bele. Így nem értem az egészet. És a Renault pl nem egy rossz autó. Nem német japán minőség de megbízhatóbb mint a többi francia vagy az olasz.

2019. ápr. 11. 20:19
 15/18 Beviz Elek ***** válasza:
0%

#12

Azt ne feledd hogy nem csak a gyártás költségét kell fedezni amire lehet tenni egy kis hasznot, hanem komoly összegek mennek a fejlesztésre is és egyéb egyszeri költségekre. Ezért van az, hogy minél kisebb a legyártott autók darabszáma, annál nagyobb darabonként a költség, annál bukóbb a széria.


Szóval összességében igenis számít az a gázrugó. Figyelembe kell venni a költségeket, hogy mennyit hajlandó a vásárló fizetni, stb.


Neked 9millió volt, de kifizettél volna 9.020.000-et is ha gázrugós. Józsi bőr ajtókárpitot szeretett volna, én aluminium pedálokat és taposót. Ez így már 9.200.000, ennyiért viszont sokan mást vettek volna.

Az hogy mindenkinek ilyen apró részletekig külön felszereltséget rakjanak össze, nem működhet, tehát néztek egy nagy átlagot, megnézték hogy mi az ami kihagyható és összerakták így.


Ha nem tetszik, utólagosan most is felszerelhető egy ilyen gázrugó, akár 20ezerből is kijön.

2019. ápr. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Érdemes lehetne a közvéleményt is megkérdezni. Mert nekem soha nem tűnt fel a hiánya. És szerintem sok másnak se.

Sőt a kitamaszto könnyebb mint a két gazrugo szerintem

2019. ápr. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Lehet nekem sem tűnne fel a hiánya, ha az előző (lényegesen olcsóbb) autómban sem lett volna. Annál viszont volt, szerettem, kényelmes volt, hogy egy ujjal felnyitottam, nem kellett megtámasztani, mert megállt magától. Egyébként csak egy gázrugó emelte, nem volt mindkét oldalon.

Nyilván el lehet lenni enélkül is. Nem arról van szó, hogy létszükséglet. A jót hamar megszokja az ember. A hiánya pedig komfortban visszalépés. Ha csak egy hangyafaroknyi, akkor is az.

2019. ápr. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Na teszteltem .

Az egyik autóm fél éves Mustang.

Most az előbb is elrugtam neki párszor, üvöltött a v8 és kerestem a gazrugo hianya miatt kialakult űrt.


Ne haragudj, képtelen vagyok együtt érezni veled.

2019. ápr. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!