Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Robogónál eladásnál a biztosít...

Robogónál eladásnál a biztosítás és az adásvételi hogy van?

Figyelt kérdés

Májusban jár le a kötelező biztosítás, de igazából már 1-2 éve nem is használom a robogót illetve el is akarom adni.


Visszamondhatom ilyenkor a biztosítást? Én használni már nem fogom, csak eladni , a vevő meg nyilván köt majd rá biztosítást.


Illetve ennél is úgy kell papírozni mint az autónál? Vagy csak egy adás vételi kell 2 példányban és annyi?


2019. ápr. 13. 13:59
 1/1 anonim ***** válasza:

A biztosítóhoz bemész és lemondod,hogy nem kívánom használni.Ezt nem kell kivonatni forgalomból.Eladáskor adás-vételit írsz a leendő tulajjal motor és alvázszámmal.

Velem kötekedett az ügyintéző a biztosítónál,hogy így-úgy nem lehet csak lemondani.Én akkor is lemondtam és elfogadták szerződés bontással.Ennyi.

2019. ápr. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!