Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek érdemes olajcsere...

Szerintetek érdemes olajcsere előtt egy motor öblítőt betenni az olajba?

Figyelt kérdés

Erről lenne szó:

[link]

Nem drága, nem fogom rá sajnálni, ha nem is hozna ki olajsarat, de ha ártana a motornak akkor hanyagolom. Valaki próbált már ilyen szert? Benzines 1.4-es sima szívómotor 150 000km-rel.



2019. ápr. 14. 17:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha nem valami extrém módon elhanyagolt, elkokszosodott motorról van szó, akkor szerintem felesleges. Többet árthat, mint használ.
2019. ápr. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ennyi pénzért egy próbát megér, főleg ha öregebb a gép!


A következő olajcserénél én is kipróbálom majd mert nekem mindig korom fekete lesz az olaj 10e km végére :)


Persze nekem ezer éves büdös dízelem van, de azért majd beleöntök 1-2 flakonnal.

2019. ápr. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"mert nekem mindig korom fekete lesz az olaj"

Még jó! Ha nem lenne fekete, az azt jelentené, hogy nem az olaj lebegteti a szennyeződéseket, hanem lerakódnának valahol. Dízelnél teljesen normális a fekete olaj. Nekem 1 éves dízelem van, még nincs benne 20.000km. Olajcsere után pár száz km-rel már korom fekete az olaj.

2019. ápr. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az a baj vele, hogy fél liter olaj mindig marad olajcserénél az autóban. Én biztos nem lennék nyugodt ha maradna ebből az öblítőből valamennyi és az új olajat tönkrevágja.

Haver autószerelő is ezt mondja, hogy max úgy érdemes használni, hogy ezt beleöntöd, leengeded az olajat majd raksz bele egy közepes árú pl Mannol olajat amivel mész pár km-t. Majd azt is leengeded és feltöltöd minőségi olajjal. Castrol, mobil1 stb.

Nyilván így drágább de kisebb az esély, hogy gondot okoz.

2019. ápr. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

480 Ft-ért nem tudom milyen szart akarnak adni, de ha a szerelő nem javasolja akkor ne csináld!


Döntse el a szerviz vagy a szerelő hogy szükség van e erre...?

2019. ápr. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Ment mindenkinek a zöld!

Igazad van, erre nem is goldoltam, végülis sok helyen maradhat benne olaj, ezzel együtt ez az oldószer is. Inkább bízok a japán motorolaj gyári tisztító tulajdonságaiban és az évenkénti olajcserékben.

2019. ápr. 14. 19:25
 7/7 anonim ***** válasza:

Hm, pont tegnap olvastam csapágykeresgélés közben, megtámadhatja a csapágyakat a főtengelyen az ilyen oldószer.

Szerintem vedd le a szelepfedelet, és nézd meg, egyáltalán kokszos-e. Én nem raknám bele.

2019. ápr. 15. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!