Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Olaj és olajszűrő cserével...

Olaj és olajszűrő cserével együtt érdemes évente a levegőszűrőt, pollenszűrőt és üzemanyagszűrőt is cserélni?

Figyelt kérdés
Amikor egy autót veszünk, fontos, hogy ezek ki legyenek cserélve. De később, az évenkénti olajcserével együtt érdemes az összes többit is újra cserélni? Ki hogyan szokta ezt csinálni?

2018. ápr. 26. 14:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Én a pollenszűrőt és a légszűrőt is szoktam cserélni minden olajcserénél, de ehhez hozzá tartozik, hogy keveset megyek az autóval, tehát erre kb. évente egyszer kerül sor, így belefér. Üzemanyagszűrőt is így cseréltem, de a mostani kocsimnak az üzemanyagtartályban van a szűrő és elvileg 75ezrenként kell cserélni, mert elég nagy, szóval azt a vétel után kicseréltem és azóta nem bántom. Ha mondjuk annyit megyek, hogy 4-6havonta kell olajcsere, akkor két ciklusonként cserélnék légszűrőt. Érdemes szemrevételezni, mert az is fontos, hogy milyen helyeken használod az autót, pl. ha sok a földút, por stb. akkor mindenképp érdemes cserélni. Autó vásárlásnál amit sokan elfelejtenek az a fékolaj cseréje, amit utána kétévente kell megismételni, ráadásul egyáltalán nem nagy költség, de nagyon fontos. És attól függetlenül, amit eddig írtam, ha az autó szervizkönyve szerint jársz el, akkor sem lehet gond, pl. légszűrőnek jóval hosszabb csereperiódus van nálam írva, mint az olajnak. Üdv.
2018. ápr. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 REDorBLUE válasza:

Üdv, nos kérdésedre a válasz.

Minden rendszeresen cserélendő folyadék, szűrő és egyéb dolog az autóban pontosan fel van sorolva a szervizkönyvben!!!

Általában a folyadékokat meghatározott futásteljesítmény pl.: 10000, 15000 kilométer vagy egy/két év után kell cserélni de a jármű gyártója válogatja. A szűrőket szintén vagy futott kilométerben pl.: légszűrő, üzemanyagszűrő vagy pollenszűrő esetében eltelt idő után kell cserélni.

Ha magad szervizeled nem érdemes mindig mindent kicserélni, mert csak plusz költséget jelent sok esetben, de ha szervizelteted akkor is érdemes magadnak figyelni rá, hogy mikor minek jött el az ideje.

2018. ápr. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ezek a szűrők nem drágák, úgyhogy én minden olajcserénél kicserélem a levegő és a pollenszüröt, annak ellenére is, ha egyénként nincs nagyon elkoszolódva.

Szerelő sem kell hozzá, kb 2ezer forintos kiadást jelent a két papír harmonika.

2018. ápr. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Légszűrőt és pollenszűrőt igen, benzinszűrőt nem.
2018. ápr. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ki lehet de tök felesleges, ha csak nem poros földúton jársz vele.

AZ üzem anyagét 100.000 km-nél pont elég.

2018. ápr. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Fiat JTD-m van


15 ezrenként cserélem az olajat: Selénia 5W-30 vagy 40 mikor milyet

Ugyanekkor cserélem az olaj, levegő, és pollenszűrőt

Minden második olajcserénél vagyis 30 ezrenként pedig a gázolajszűrőt

Nem tartom egyáltalán a gépkönyvben leírt csereperiódusokat, mivel ott szeretnek nagyokat írogatni... 15 ezer után például a levegő és a pollenszűrőm fekete, amiben van városi, országúti és autópályás használat egyaránt

Most 240 ezer van benne és gondtalanul működik.

2018. ápr. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat!
2018. ápr. 28. 00:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!