Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Adott egy Aprilia Rx 50...

Adott egy Aprilia Rx 50 motorkerékpár. Az első fék behúzásakor megtörténik a fékhatás, de mikor felengedem, és újra behúznám, valami megszorult. Bár a fékhatás megszűnik, ahogy kell. Hol lehet a hiba?

Figyelt kérdés
újra behúzni már nem, vagy csak sokkal nagyobb holtjátékkal lehet. De egy idő után ismet helyreáll egy fékezés erejéig. Fékcsőben lehet talán a hiba?

2019. ápr. 15. 18:34
 1/4 Vortrex ***** válasza:
Szerintem be van rohadva a féknyerged vagy munkahengered. Szét kell szerelni a nyerget, WD40-nel befújni a munkahengert, pajszerrel megnyomkodni, és a végén bezsírózni mindent aki mozog. Csak az olajcsövet le ne kösd róla, mert egy átok légteleníteni.
2019. ápr. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 veterán vas ***** válasza:

"...bezsírozni mindent..."????

Talán nem a legjobb ötlet egy hidraulikus féknél. :(

2019. ápr. 15. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Vortrex ***** válasza:
A minden alatt a fékkengyel vezetőcsapjait és a munkahenger oldalát értem, már amennyire hozzá lehet férni. Gyárilag is bezsírozva jön, igazából én el nem tudom képzelni, mitől ne lenne a legjobb ötlet.
2019. ápr. 16. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Vortrex ***** válasza:
Jaj, ez nem is kengyeles, hanem két munkahengeres. Ettől függetlenül még mindig a szétszerelős, átmozgatós, bezsírozós technika lehet az egyetlen megoldás. Csak annyival trükkösebb, hogy ketté kell szedni a féknyerget, és új tömítést kell bele csinálni a végén a két fél közé, is így a légtelenítést se lehet megúszni.
2019. ápr. 16. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!