Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Három henger megy a négyből,...

KTomi98 kérdése:

Három henger megy a négyből, mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Ford puma 1.4-es benzinesről lenne szó 1999-ből. Alapjáraton csak 3 henger megy, utána már egyenletes hangja van a motornak amikor megyek vele. Nem fullad le, csak ha kis gázzal indulnék el (bár ilyen az autó, ha jól olvastam máshol, hogy nagyobb gázzal kell elindulni) Indításnál felszökik 2000-ig a fordulatszám mérő, aztán vissza 1000-re kb 2-4 másodperc után.


100-as benzint ajánlottak, hogy pucoljam ki azzal, de megosztó véleményeket olvastam erről. Hogy nincs értelme, úgy se használja ki a motor, vagy épp hogy csak a plusz adalékok miatt érheti meg stb stb.


Gyertyák, gyújtástrafó ha minden igaz nem rég lett cserélve az előző tulajnál. (egy hete van nálam az autó)


Mindenesetre gyertyák cseréje, gyújtás kábelek ellenőrzése még most fog jönni. De mi másra gondolhatok még, ha esetleg nem sikerülne rendbe hozni a fentiekkel?



2019. ápr. 16. 21:28
1 2
 1/11 D. Brasco ***** válasza:
9%

3dolog lehetseges

1)gyujtas baj

2)uzemanyag ellatas baj

3)mechanikai probléma pl jelen esetben nincs eleg kompresszio

2019. ápr. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

Eredeti a motor? Mert akkor már 20 éves, nem csoda, ha lassan megadja magát. Én cserélném a motort, vagy szakszervízbe vinném, de valószínű, hogy ott is ezt fogják mondani. Én arra tippelek, hogy nem volt rendszeresen karbantartva az autó az előző tulajdonosoknál, gyanús, hogy pár olcsóbb dolgot megcsinált az eladó, hogy eladható legyen az autó, és elpasszolta, mert vitte volna csak a pénzét.


De ne legyen igazam.

2019. ápr. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én a kompresszió mérésével kezdenék.
2019. ápr. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigieket!


Egyébként külföldről behozott autó, német szervíz matrica alapján valósnak gondolnám az adatokat, miszerint nincs benne 150ezer km. 20 éves autónál gyanús nekem de olyan apróságok tűnnek újnak mint a biztonsági öv, azaz annak visszahúzódása, kárpitok, szivacsok, szivargyújtó, gumi keretek, alvázon van egy két felületi rozsda, stb stb. Bár lehet ezeket is felújítani persze, de túl sok apróság szerintem. Hétfőn vizsgáltattam át amúgy, szóval tegnap, a 3 hengerezésen kivül két hátsó szilent csereidejére hívták fel a figyelmem. Motorról nem tudok sok mindent, gondolom eredeti. Amúgy szépen megy, egyenletes a hangja menet közben.


Mindenesetre holnap intézkedem hátha sikerül magam megoldani, aztán szerelő ha mégse. Nem akarom nyúzni így, most nem is használom.


Majd írok ha meg lett a megoldás!

Köszi a segítséget!

2019. ápr. 16. 23:26
 5/11 anonim ***** válasza:

Víz nem fogy?

Nekem a suzukim csinált ilyet,hengerfejes lett

2019. ápr. 17. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A víz nem fogy. Egyesével levettem a gyújtáskábeleket járó motornál és csak a 4. hengernél nem volt változás. Tehát ott van probléma. Annak a kábelénél a gyertya fele nem húzott át áram csak a trafó felé, nem tudom van-e ennek jelentősége(?)
2019. ápr. 17. 12:08
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem, utólag belegondolva hülyeség is amit írtam az áthúzásról..
2019. ápr. 17. 12:09
 8/11 D. Brasco ***** válasza:
0%

"Egyesével levettem a gyújtáskábeleket járó motornál és csak a 4. hengernél nem volt változás. "


Na az úgy faxa lenne,mert az irasod alapjan akkor a 4-ből 3-henger nem megy,es aminel te valtozast észleltél es szerinted szar,pont hogy akkor az lenne az egyetlen jó és műkődő henger!

2019. ápr. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 veterán vas ***** válasza:
100%

D. Brasco!


Gondold át légy szíves még egyszer a válaszodat...... ;)

2019. ápr. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 D. Brasco ***** válasza:
3%
Bocsánat!Igazad van veterán vas....elkerülte a figyelmemet a nem szócska!
2019. ápr. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!