Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Üdv nem írtam le az autót a...

Üdv nem írtam le az autót a nevemről lehet problèmám?

Figyelt kérdés
Sziasztok, eladtam egy autót kb egy hónapja de sajnos nem tudtam leíratni a nevemről mert külföldön tartozkodtam, jött egy levèl hogy kivonták a forgalomból, testvèrek vettèk meg szóval nem hinnèm hogy nagyon is foglalkoztak volna az átírással mert akkor kerestek volna hogy nem tudják átiratni mert az èn nevemen van.. Adásvèteli meg van mint bizonyitèk hogy megvettèk, nekem lehet belőle bajom?
2019. ápr. 17. 08:16
 1/2 anonim ***** válasza:
Lehet.
2019. ápr. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A jármű tulajdonjogában bekövetkezett változás bejelentését - a változástól számított nyolc napon belül - a tulajdonátruházó (eladó) a tulajdonjog változásáról készült teljes bizonyító erejű magánokirat vagy annak másolata, postai vagy elektronikus úton történő megküldésével, illetve benyújtásával teljesíti.

A természetes személy tulajdonos elektronikus úton is intézheti az eladás bejelentését, amennyiben a tulajdonátruházó (eladó) a gépjármű kizárólagos tulajdonosa és a tulajdonszerző (vevő) a gépjármű tulajdonjogát teljes egészében megszerzi.

Ki jogosult az eljárásra?: A tulajdonjog átruházó (eladó) vagy a képviselője (pl. meghatalmazott).


És akkor kb úgy ennyi mert nem feltétlen kell bemenned vagy meghatalmazol valakit és bemegy helyetted.

Amúgy miért ne tudnák átíratni?? Ha te nem jelented le akkor is simán átírják :) Annyi,hogy ha ők gyorsabbak voltak nálad, és téged megelőznek akkor mondják az okmányirodába neked,hogy már megtörtént az átírás. Szóval,ha te nem jelented le ők akkor is áttudják írni...szép is lenne,ha ez nem így lenne és akkor lehetne könyörögni az olyan eladóknak mint te

2019. ápr. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!