Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan lehet megoldani hogy a...

Feketeruhasember kérdése:

Hogyan lehet megoldani hogy a feszültség minden esetben állandó legyen eg motorkerékpárban?

Figyelt kérdés

Alpvetően nem hibáról van szó mert mindenkinél ilyen és gyárilag ilyen.


A feszültséget szeretném pontosan 12 V ra állítani mert a generátor hol 11,8 hol 12,9 V ot csinál fordulatszám függően persze az fölé nem megy csak au akkumulátor töltésnél szabad neki 13,8 ig de máshol annyira sem. A lényeg hogy hogyan tudom megoldani hogy a tompított fényszóró mindig ugyanúgy világítson? Mert így különbség van aközött ha alapjáraton megy és aközött ha magasabb a fordulatszám. Autóknak ilyen nem figyeltem meg csak régi 2 ütemű trabantnél. A motorom is 2ütemű 125 ös.


2019. ápr. 17. 10:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Amennyire tudom, ezt nem lehet megoldani, különben már a gyárban megoldották volna. Tegyél halogén izzót a fényszóróba, az nem fog pislogni.
2019. ápr. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Ha generátorosra megcsinálod akkor lehetséges.

Ezek a hibák a lendkerék dinamósaknál vannak.

2019. ápr. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
A lendkerék dinamó ≠ generátor?
2019. ápr. 17. 11:38
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Alapjáraton nem tud akkora áramerősséget szolgáltatni , azért kissebb a feszültség. Ez nem hiba minden járműben így van. Emeld az alapjáratot 2000 ezer környékére ha zavar.
2019. ápr. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Ez nem hiba, ez tulajdonság.

Fordulatszámtól és bekapcsolt fogyasztók számától függően egy autóban is lehet a feszültség 12,0-14,3V között. Első eset alapjáraton, minden fogyasztó bekapcsolva, és közben az akku lassan de folyamatosan merül. Második eset fordulaton, kevesebb fogyasztóval.

2019. ápr. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
De míg az autót mindig ugyanannyira világít a lámpa addig a motornál nem. Robogom is ilyen. Kocsim nem.
2019. ápr. 17. 13:14
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Kapcsolj még be alapjáraton pár nagyobb fogyasztót az autódon, ablakfűtés, klíma....

Csodát fogsz látni....

2019. ápr. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Teljesen normális, hogy 1 Voltot ingázik a feszültség, ezt nem lehet kiküszöbölni. Esetleg meg lehet próbálni terhelővillával rámérni az akksira, hogy jó kondícióban van-e, illetve meg lehet próbálni nagyobb terhelhetőségű akksit venni, de szerintem felesleges vele köröket futni. A régi járművekben a kilométermutató is remegett menet közben, mégsem zavart senkit.
2019. ápr. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
DC-DC konverterre lesz szükséged és valami nagyobb pufferre.
2019. ápr. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Én csakis a tompítottat akarom megoldani. Az zavar.
2019. ápr. 17. 20:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!