Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nemrég vásároltam egy autót,...

Nemrég vásároltam egy autót, melyen a lemezfelniket ez előző tulaj lefújta fehér színre. Én át szeretném fújni feketére. Mi ennek a menete?

Figyelt kérdés

Az autó egy fekete VW Polo mk4, 15 éves, de a fényezésére szerencsére nagyon figyeltek és még ma is nagyon szép és elegáns a megjelenése, szépen csillog a fekete gyári színében. A probléma az, hogy szerintem a fehér lemezfelnik (amik egyébként nagyon szépen vannak megcsinálva) nem passzolnak az autóhoz, túl nagy a kontraszt és kicsit komolytalannak látszódik a kocsi. Ezért szeretném átfújni őket feketére, de a neten csak olyan videókat találtam ahol régi, rozsdás felniket újítanak fel. Ezeken 1 szem rozsda sincsen, mint mondtam elég szépen vannak megcsinálva. Ilyenkor az egész régi festéket le kell csiszolni komplett, vagy mehet rá rögtön az új alapozó és a festék? Természetesen előzetes körültekintő tisztítás után. Van esetleg valami olyan alapozó ami jól megtapad a festéken, és az új festék is jól fog rá tapadni, nem fog folyni, nem fog pattogni. A maszkolás és a festés nem gond, már utánakerestem hogy milyen praktikákkal lehet szépen megcsinálni, viszont ha a régi festéket le kell szedni róla akkor lehet inkább hagyom az egészet, mivel ahhoz se eszközöm, se szakértelmem, se türelmem.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2019. ápr. 17. 14:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Ugyan olyan festékkel mint amivel fetették, lefújhatod nyugodtan.

Előtte zsír és portalanítsd.

2019. ápr. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
* festették
2019. ápr. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!