Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mire jó az autódiagnosztika...

Mire jó az autódiagnosztika hibakód olvasó?

Figyelt kérdés
Van egy pár ilyen kis interfész csatlakozós ketyere a neten néztem, és be kell dugni a készüléket a kormány alatti résznél, ez elvileg megmutatja az egész autó állapotát és a problémákat hibákat.. OBD vagy OBD2-es elnevezéssel láttam. Teljesen laikus vagyok hozzá, csak azt olvastam hogy ha törlöd vele a hibákat, akkor megelőzhető a szerviz valahogy így értelmeztem. Így akkor kevés eséllyel verhetnek át egy autószervizben mert tudni fogom előtte hogy mi a hiba az autóval mielőtt elviszem az autót szervizbe? A készülék pontosan mire jó?
2019. ápr. 18. 15:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

arra,hogy kiolvassa milyen hibakódot tárol az autó

Ha értesz a dolgokhoz akkor ez nagy segítség,ha nem értesz hozzá akkor vagy kikeresed a netről mit jelent vagy megkérdezed itt és még akkor se fogod tudni,hogy pontosan mi is a baja az autónak.

A szerviz megelőzhető ha törlöd?? persze,ha nem állandó hiba,mert amúgy attól nem fog rendbe jönni az autó,hogy folyamatosan törlöd a hibát. Ha nem állandó hibáról van szó akkor más a helyzet.

2019. ápr. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az is kérdés, hogy megengedik-e neked, hogy noname kínai hibakód olvasót dugdoss olyan autóba, ami nem a tiéd...

Nem feltétlenül azért, mert valamit titkolni akar az eladó, egyszerűen azért, mert félti az autót attól, hogy a kínai kütyü nem is hibakódot olvas...

2019. ápr. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Beviz Elek ***** válasza:

Kiolvasható és törölhető a tárolt hibakód.

Nagy dolgot ne várj, sokat nem tudsz meg az autó állapotáról. Van egy rakat érzékelő ami rá van kötve az ECU-ra, ha valahol hibás értéket kap, akkor azt kiolvashatod. Pl tegyük fel kiírja hogy bal első abs hiba. Hogy ez abs gyűrű, jeladó, kábel/csatlakozó hiba, azt nem tudja. Ez szintén érvényes a motorral, stb kapcsolatos érzékelőkre is.


Arra jó, hogy tegyük fel a fenti említett példánál világít az abs jel, kiolvasás után tudod hogy melyik keréknél kezdj el nézelődni.

2019. ápr. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Tehát akkor nincs értelme így egyszerű hétköznapi polgárként ezzel bíbelődni.. :D Na meg ha csak annyit tud hogy hol merre kell nézelődni, azzal nem is leszek beljebb mert nyílván nem értek hozzá. Így meg akkor egy autószerelő szintén megnézi és a hibát már ő tudni fogja ígyis úgyis olyan árat fog mondani amivel nem tudok mit kezdeni így belekötni se tudok ha olyan árat mondd mert megteheti mert tudja hogy fingom sincs az egészről. :D Akkor nekem erre szerintem nincs szükségem, akkor majd keresek egy megbízható autószervizet.
2019. ápr. 18. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!