Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motor hibát is tud okozni a...

Csabi0707 kérdése:

Motor hibát is tud okozni a meghibásodott turbó?

Figyelt kérdés

Arra lettem figyelmes néhány napja, hogy a motortérből enyhén felcsapott a füst( Mercedes Vaneo 1,7 cdi).

Kipufogo pakolásra gyanakodtunk de aztán bevittem egy szervizbe, ahol megálapították hogy a turbóm ment ki és állitásuk szerint belenyomta az olajat a motorba , amit szét kell szedni darabokra és megtisztitani, egr szelepeket cserélni , hengerfejet csiszolni stb. Egy komplekt motor felujitást kellene elvégeznem.szerinte.

Ezért kérnék segitséget, valóban szét.kell szedni? Nem vagyok nagy szakértő de kétségeim vannak afelől hogy ezt kell csinalni.


2019. ápr. 22. 11:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát szerintem, ha a motorolaj belefolyik a motorba, akkor ott a motor kuka, nem lehet leállítani, szétpörög. Én megnézetném valami hozzáértővel.


Mi az a pakolás? Tömítés akar lenni?

2019. ápr. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha csak a turbó és EGR a gond és a szelep tisztítás, azért nem kell a hengerfejet levenni.Ha viszont van más gond is a hengerfejen és a motoron belül lévő alkatrészekkel is ,akkor nem lehet elkerülni a bontást.Gondolom csináltak egy teljes körű motor állapotfelmérést,vagy fognak csinálni.Ha próba után derültek ki feltételezhető dolgok,akkor nehéz bármit is elsőre mondani. Kérnék egy árajánlatot mielőtt belemennék.Utána ezeket elmondanám. Nehogy lehúzás legyen a vége.
2019. ápr. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Enyhén felcsapott a füst.???

Akkor ott nem kell komplett motort felujìtani.

Persze a szerviznek is megkell élni valamiből.

2019. ápr. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem pörgött szét a motor , ahogy láttam a füstöt egyből megáltam az elso szervizben.4-500 méter mentem kb.

A hibafelmérés annyibol állt, hogy levették a szivótorkot remélem jol mondom, látták rajta az olajsárt ami szerintem az éveknsorán halmozódott fel, és sorolták mit kell kicserélnem.

Egyébént , ha ment is bele olaj csak minimálisan. Megnéztem az olaj szintet és kb ugyanugy volt ahogy beleöntöttem olajcserekor.

2019. ápr. 22. 13:21
 5/6 anonim ***** válasza:
Pont ezt mondom, ha beledolgozza az olajat a motorba, akkor nem áll le az autó, mert folyamatosan nyomja a turbó az égéstérbe az olajat, leállítod, megszűnik a gázolaj ellátás, de az olaj továbbra is ég.
2019. ápr. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Na ezt okozza a turbó hiba,vagy a túl nagy kartergáz,de csak egy szívócső levételénél nem lehet megállapítani,hogy melyik.Mint írtam a 2. válaszomban,hogy nehogy lehúzás legyen belőle,mert nagyon olyan szagúnak érzem így.

Cáfoljátok meg a megérzésemet.

Nézz inkább másik műhelyt és ott mit mondanak?

2019. ápr. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!