Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » EÜ kis könyvet akarom megszere...

EÜ kis könyvet akarom megszerezni jogsihoz, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Már csak az EÜ vizsgám hiányzik, arra szeretnék jelentkezni? az hogy néz ki, van egy csekk amit befizetek utána meg fel kell hívnom egy számot hogy hova szeretnék jelentkezni időpontra?

A Mester utcába mennék, de nem is ez a gond hanem az hogy semmilyen anyagot nem kaptam meg ahhoz hogy átmenjek, elég csöves suliban tanultam ezt de kell a jogsihoz, most találtam pár vidit a youtube-on stabil odalfekvés meg ilyenek benne vannak, az elég? és még van egy online könyvem, ha ezeket elolvasom illetve átnézem az elég hogy átmenjek?



2017. okt. 23. 22:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Elég.

Újraélesztést és a stabil oldalfekvést mindig szokták kérni.

2017. okt. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A közúti elsősegély nem része a vezetés oktatásnak, abban a normálisabb autós iskolák legfeljebb segítenek, de jellemzően segítenek is, csak ugye annak is van költsége.

A vizsgáztatás a Magyar Vöröskereszt hatáskörébe tartozik, náluk kell érdeklődni, szerveznek tanfolyamokat, vizsgáztatnak.... a vizsgaigazolás nélkül nem kaphatsz jogosítványt.

Olyan esetben, ha az autós iskolában nem volt elsősegély tanfolyam, a Vörös Kereszt irodában kell érdeklődni, hol van lehetőség vizsgázni, és szerveznek-e tanfolyamot.

Az a vizsgáztatón is múlik, milyen szintű bemutatást tart elégségesnek, újra élesztés, de stabil oldalfektetést se nagyon lehet csupán videókat nézve megtanulni, azt picit gyakorolni is kellene, illetve nem ártana a villámkérdésekhez is hozzá jutni.

A vizsga nem egy nehéz valami, kb 5 perc alatt lezajlik az egész, de pontosan ezért nincs idő gondolkozni sem - Újra élesztés bemutatása, kb másfél perc, kérdeznek valamit, válaszolsz, kitöltik a vizsga igazolást, ha sikerült, és már mehetsz is.... ha nem sikerül, akkor 3 percen belül megbuktál.

2017. okt. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az oktatás maga megvolt, bejött a nőci és megmutatta milyen videókat nézegessünk, ez volt számára az oktatás amit kifizettem és leigazolták hogy ott voltam, szóval arról megvan a papírom.
2017. okt. 24. 12:36
 4/5 anonim ***** válasza:

A "milyen videókat nézzetek" jellegű tájékoztatást nem nevezhető oktatásnak.

A vizsgáztató személyétől függ, mit fogad el a vizsgán, ha úgy áll hozzá, el lehet bohóckodni az újra élesztést is, de ha megköveteli, hogy az valóban közelítsen a szakmailag elfogadhatóhoz, ahhoz kevés videót nézni.

A próba babán lévő érzékelők jelzik, hogy a művelet megfelelő-e.

Tény, hogy ezzel sok vizsgán nem foglalkoznak, de előre nem tudhatod.

2017. okt. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Stabil oldalfekvés és újraélesztés mindenképpen lesz. Ezen kívül vannak tételek, abból 2 kérdést fogsz kapni. A vérzés típusokat és csillapításukat tudni kell, milyen sebet hogy látsz el, hogyan mentesz autóból, hogy veszed le a bukósisakot, milyen kötések vannak, hogy készíted el. Heimlich és rautek műfogás.

De amúgy a mi sulinkban lehetett könyvet venni 1000 Ft-ért, és abban minden benne van, a tételek is kidolgozva. Én vizsga előtt 2 napig olvasgattam, nem olyan vészes, de azért tudni kell. Ha látják, hogy készültél akkor segítenek, de ha a stabil of és újraélesztés nem megy akkor tuti bukta, el se jutsz a tétel húzásig.

2017. okt. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!