Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megér egy 25éves yamaha...

Megér egy 25éves yamaha virago 535 ennyi pénzt?

Figyelt kérdés
Első motoromat akarom megvenni, és az oktatóm ezt a tipust ajánlotta. Az átlag árak 400ezer forint körül mozognak, ez elképesztő összeg, ha motor korát nézzük. Ma már minden elavult rajta, megbizhatatlan ósdi tehnika a karburátor, dobfék és satöbbi. Ennyi pénzért vadiúj nullkilómeteres Keeway, és Polymobilt lehet venni.

2019. ápr. 23. 22:46
 1/7 anonim ***** válasza:
AZ hogy mit ajánlanak az egy dolog, te attól még bármilyet vehetsz.
2019. ápr. 24. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ezek az elavult technikák 25-30 éve hibátlanul működnek, ha az alap törődést megkapják - és ugyanilyen hibátlanul fog futni még száz év múlva is.

Nézz meg egy Keewayt 5 év múlva...

Nem véletlenül tartják az árukat a régi vasak.

"Ósdi" technika ide vagy oda, egy motorkerékpár nem mobiltelefon, hogy két év múlva már ne fusson el rajta a legegyszerűbb böngésző se. Ez 30 év után pont ugyanazt a motorozási élményt nyújtja, mint új korában.

Nyilván ettől függetlenül nem kell senkire sem hallgatnod, és azt veszel, amit akarsz.

2019. ápr. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Azt nézd,hogy a Virgácst még motornak készítették.Ezek a noname szutykok mind megbízhatóságban mind élményben meg sem közelítik a "30 éves" technikát.
2019. ápr. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mégis hogyan lehet megbizhatóbb egy 25éves motor, amit a fene se tudja, hogy ki és hogyan használta, mint egy mai új darab? Lehet rosszul gondolom, de szerintem az új mindig jobb. Nem ragaszkodom makacsul a keewayhez, csupán tudatlan vagyok ezen a téren. Kérlek indokoljátok konkrétan, hogy miért éri meg jobban ugyannyi pénzt adni egy 25éves motorért.
2019. ápr. 24. 21:04
 5/7 anonim ***** válasza:

"Mégis hogyan lehet megbizhatóbb egy 25éves motor, amit a fene se tudja, hogy ki és hogyan használta"

Nyilván - ahogy ki is hangsúlyoztam - meg kell hogy kapja az alapvető gondoskodást. Ez mindenre érvényes.


"mint egy mai új darab?"

Ma már nagyon sok mindent nem az örökkévalóságnak terveznek. Hallottad már a "Tervezett elavulás" kifejezést? Ráadásul elfelejted, hogy egy japán szerkezetet akarsz összehasonlítani egy kínaival...


"Lehet rosszul gondolom, de szerintem az új mindig jobb."

De még milyen rosszul. Az új de olcsó nem véletlenül olcsó. Gyengébb az anyagminőség, kicsit lazábbak az illesztések, kicsit kevésbé vannak túlméretezve az alkatrészek (mármint terhelhetőség szempontjából). Nyilván egy vadiúj Yamaha sokkal strapabíróbb lenne, mint a vadiúj kínai, de ugye nem is annyiba kerül - nem véletlenül.


"Nem ragaszkodom makacsul a keewayhez, csupán tudatlan vagyok ezen a téren."

Ezt le sem tagadhatnád. :)


"Kérlek indokoljátok konkrétan, hogy miért éri meg jobban ugyannyi pénzt adni egy 25éves motorért."

Lásd fent. De röviden: Megveszed most a 25 éves Virágot. Ráköltöd a szükséges minimumot. Alkatrészt találsz hozzá 30 év múlva is. 30 év múlva is motorozol vele, ha addig meg nem unod. Akkor majd a fiad hajtja tovább. Ugyanez Keeway-jel (vagy bármelyik tré kínaival): Megveszed újonnan, ráköltöd a kötelezőket, hordod rendszeresen márkaszervizbe, hogy érvényes maradjon a garancia, aztán két év múlva ugyanúgy ráköltöd a szükségeset, mint a másikra - aztán ezt kell cserélni, az megy tönkre, amaz széthullik, folyton szerviz, megint szerviz, megint nem indul, megint elment az alapjárat, miért nem húz, füstöl de miért, szerviz, valami leesett, nincs benne erő, szerviz, baszzamegmárunom, megint nem indul, szerviz, eladomagetzibe. És veszel egy japánt.

2019. ápr. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kimeritő választ. Nem gondoltam, hogy ekkora a külömbség kinai és japán termék között. A japán csak azért nem szimpatikus, mert az amerikai choppereket másolja, és azthittem hogy emiatt hitvány a minősége. és nemtudja megközeliteni az eredetit.
2019. ápr. 24. 23:54
 7/7 anonim ***** válasza:

Lol. Minőségben kenterbe verik a korabeli Harleykat...

Hány éves vagy? Nagyon érdekesen látod a világot...

2019. ápr. 25. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!