Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tényleg rossz az autónak, ha...

Tényleg rossz az autónak, ha már akkor beteszem hátramenetbe, mikor még kicsit gurul előre a lendülettől?

Figyelt kérdés
Értem ezalatt az olyan helyzeteket pl. hogy a valahonnan történő kitolatás előtt még egy kicsit manőverezni kell mondjuk egy belső udvaron. Tehát irányba állsz a tolatáshoz, és ahogy még gurul az autó, már akkor beteszed R-be és csak utána állítod meg teljesen. Azt hallottam, hogy ez árt valamelyik alkatrésznek.

2019. ápr. 24. 20:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A sebességváltó fogaskerekeit így szépen el lehet fogatlanítani.
2019. ápr. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Próbáltad már betenni?

Mert nekem még mind recsegett.

2019. ápr. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Próbáltam több autón is, mindig simán bevette.
2019. ápr. 24. 22:22
 4/11 anonim válasza:
100%

Hacsak nem spéci luxusautód vagy Jeep-ed van, a hátramenetnél nincs a sebváltóban szinkrongyűrű. Ez a valami képes arra, hogy sebváltásnál a kapcsolandó fogaskerekek sebességét fokozatosan közelítse egymáshoz, így azok simán egymásba tudnak kapcsolni, nem fognak ratatázni egymáson a fogak.


Ma már a kocsikban az összes előre fokozathoz tesznek szinkrongyűrűt, de a hátramenethez csak különleges esetekben (luxusautók, terepjárók). Enélkül csak álló helyzetben ajánlott hátramenetbe tenni a kocsit.

2019. ápr. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ez iylenkor annyit tesz, hogy az autót nem a fék állítja meg 0-ra, Hanem a váltód fogaskerekei, ahogy egymásba akadnak.

Rendkívül egészségtelen a váltónak, ne csináld :)

2019. ápr. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"Ma már a kocsikban az összes előre fokozathoz tesznek szinkrongyűrűt, de a hátramenethez csak különleges esetekben (luxusautók, terepjárók)."

Már a 4-es Golfban is szinkronizált a hátramenet :DDD Ettől függetlenül nagyon rossz neki, ha előregurulás közben teszed hátramenetbe.

2019. ápr. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 veterán vas ***** válasza:
68%

Kérdező!

Érdekelne, hogy milyen típusú autókon kapcsoltál hátramenetet -előre gurulás közben- mindenféle hanghatás nélkül?

Olyan kíváncsi lettem! ;)

2019. ápr. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hát... Alto, Civic (dízeles), Fabia.
2019. ápr. 26. 16:57
 9/11 A kérdező kommentje:
Ahogy mondtam, én sosem figyeltem oda erre, csak múltkor mondta egy ismerősöm, hogy ez rossz.
2019. ápr. 26. 16:57
 10/11 veterán vas ***** válasza:

"dízeles"

Na ez egy komoly infó volt! ;)

Ha előre gurulás közben hátramenetet kapcsolsz, akkor szerinted mit számít, hogy dízeles vagy benzines a motor?

2019. ápr. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!