Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit kérhetek egy autoszerviztö...

Mit kérhetek egy autoszerviztöl ha sokallom a végösszeget?

Figyelt kérdés
Elvittem szervizbe egy Opel f astrát generátor cserére,vizhöfok visszajelzés javitásra,szivargyujtó javitásra. Felhivott a szerelö hogy kész és 81000ft lett a vége amitöl sokkot kaptam és ugy hogy felujitott generátort beszéltünk meg. Namármost még nemtudom felujitottat vett e bele de ha igen akkor mit kérhetek tölük hogy bizonyitcsák miért is lett ennyi a végösszeg?
2019. ápr. 25. 09:43
1 2
 11/14 Beviz Elek ***** válasza:
100%

#9

Egyáltalán nem húzták le a szerelők, a kérdező húzta le magát.

Aki magának szereli az autóját, az ilyen hibákat (ahogy te is írtad) fillérekből megold, de egy szerelő esetében:

-nem várhatod el hogy órákat kutakodjon a neten olcsó megoldásokért (+ha munkaidőnek számítod akkor nem lesz olcsóbb)

-a szerelő nem rakhat be bontott alkatrészt lesz ami lesz alapon, senki nem fizeti ki 2x a munkadíjat mert egy próbát megért de rossz volt az alkatrész

-egy generátorcserére nem hagyod ott az autót 1+ hétre. A szerelő leadja a rendelést és aznap, esetleg másnap ott az alkatrész (ezért olyan drága a bárdi, unix). Webshopból, facebook csoportból napokat kell várni mire megkapod amit kértél, cserébe olcsóbban tudod beszerezni.


És még mindig nem tudni hogy a vízhőfokkal, szivargyújtóval pontosan mi is volt a baj

2019. ápr. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Azért ez elég hülye húzás volt már bocsi...


Pár ezerért kapsz bontóban f astrába generátort, beteszed aztán vagy jó lesz vagy nem, max buksz pár ezer forintot.


Betenni egy generátort egy ilyen öreg autóba olyan mint 5 legót összeilleszteni kb.


Másik kettővel meg vihetted volna szerelőhöz mert azok már "bonyolultabb" dolgok.

2019. ápr. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Alfámban is múltkor beszart a generátor, vettem egy bontottat 10e, felújítattam 20ezerért azt szenvedtem fél napot a berakással. A jeladó 1500 volt, 10 perc meló.

Mondjuk ennyiből már új generátort is vehettek volna, főleg egy F astrába

2019. ápr. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat és a tanácsokat. Igy már nemtűnik soknak. Akik meg azzal jöttek csináld magad üzenem nemvéletlen vittem szerelőhöz. Amugy 6000/h a munkadij a vizhőfok jeladónál nemtudni mivolt a szivargyujtó ami gyári az elöző tulaj kikötötte és rákötött direktbe 2 bumszlit ami elég sok helyet foglalt igy az eredetit visszaköttetem azt a 2bumszlit meg a box 2 oldalára kellet kivinni hogy azért megmaradjon és megnézni miért megy el a villany belöle ha a fékre lépek. De lényegébe csak a generátort nézvel igy már reális a végösszeg. Csak 1honappal ezelött vezérlést,olajat,szűrőket cseréltek fényszórót,kereket állitottak be meg a vonóhorog csatlakozót cserélték és akkor 130ezret kértek és ehhez nézvel lepődtem meg. 😉
2019. ápr. 26. 02:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!