Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Shellnél vagy OMV nél jobb a...

Shellnél vagy OMV nél jobb a prémium uzemanyag?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 25. 14:53
1 2
 1/12 D. Brasco ***** válasza:
34%
Igazából mindegy melyiknél veszed mert ezek a szupertuningpóverrészingsport benzinek mindenhol jók,hiszen nő a teljesitmeny/csökken a fogyasztás/jobban indul/szebb a hangja/kipucolja/és még az orrodat is tisztíccsa mer' a zadalék.......
2019. ápr. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Gázolajjal van saját tapasztalatom: egyértelműen Shell.
2019. ápr. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
32%
Az OMV-nél jobb, és nem amiatt, hogy honnan veszik az üzemanyagot, hanem az adalékok miatt.
2019. ápr. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
31%

Olajcégek mekkorát röhöghetnek komolyan... etessük be a balekokat, lesz még egy kis hasznunk.


Az nem esik le senkinek, hogy még a reklámokban is mindent feltételes módban tesznek, javulhat, csökkenhet, stb. Simán mert így jogilag nem lehet belekötni a dologba, mert amúgy már rég megtették volna.

2019. ápr. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem mindegy. Én pl robogóba azért tankolok prémiumot, mert 98-as kellene neki, de azt már nem árulják, így marad a drága 100-as.
2019. ápr. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
honnan tudjátok hogy a shell adalékanyagai jobbak mint az OMV jé? ezt honnan tudjátok?
2019. ápr. 26. 09:19
 7/12 D. Brasco ***** válasza:
37%
Onnan hogy itt mindenki kémikus meg vegyészmérnök,ráadásul pont az üzemanyag osztályon,meg amúgy is ő a múltkor multimegapowerszuperszpídrészing benzint töltött a 316i-be es az attól gyakorlatilag megtáltosodott,a teljesítménye kb a kétszeresére nőtt a fogyasztás meg a felére és különben is kipucolta,meg érezhetően jobb volt a hangja/szebb volt az alapjárat/könnyebben indult sőt még a lámája is jobban világított mert a szebb járás miatt a generátor még jobban termelte az áramot...........szóval a lényeg hogy egy olyan autó amibe gyarilag 95-os benzin kell,azaz fel sincs programozva az ecu-ja a 100-asra,tehát fel sem ismeri,nem hogy nagyobb előgyujtast allitson stb,az az autó érezhető változásokat produkált.....ha másér' nem is biztosan a zadalék miatt,amik közül amugy kettőt nem tudna név szerint említeni,nem hogy a hatásukat elmondani......de tudom ez biztosan azert van mert a sima 95-ös az csak egy pancsolt szar,ami valojaban alig 91-es oktánszámú.......meg amugy is köztudott,főleg itt az oldalon hogy az oktánszám a benzinből kinyerhető energia nagyságának a mérőszáma.........
2019. ápr. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Kisebb a fogyasztásom majdnem fél literrel, illetve az egyik benzines autóm kezdett fulladozni alapjáraton, az OMV-s benzintől pedig hónapok óta jó :D
2019. ápr. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
47%

Én konkrétan vegyész vagyok és analitikával foglalkozom. De nem petrolkémiával és házi GC-MS-em sincs itthon, hogy hobbiból a gázolajok összetételét vizsgáljam.

De sokat autózom, ingázok és észreveszem a különbséget. Nem lesz tőle +100 lóerőm és literekkel sem fogyaszt kevesebbet az autó. Egy éves a mostani autóm, amivel nagyrészt hosszú távon járok, tehát nagyon pucerálni sem kell semmit a motorban. Indítási gondom sem volt soha, meg amiket még fentebb felsoroltak... Viszont hallom az alapjáraton, hogy ha OMV prémiumot tankolok nagyon hangosan kerreg a motor. Míg Shellnél nagyon lágy, halk lesz a járása. Ezt nem én találtam ki, mástól is hallottam már ilyen véleményt és pár ezerszer tankoltam már mindkettőből. Dízelmotornál ez nagyon is hallható. Benzinesnél nyilván a működési elvéből adódóan nem annyira feltűnő. Mindkettőnek forintra ugyan annyi a felára. Akkor mért ne azt tankolnám, ami nekem érzékszervileg jobban tetszik?! Persze lehet vitatkozni, hogy más jobban tudja hogy én mit hallok. Erre csak azt tudom mondani, hogy a véleményemet kérdezték, leírtam. Innentől fogva mindenki azt tankol, amit akar.

2019. ápr. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

OMW prémium gázolajjal én is tapasztaltam a hidegindításos kerregést. Ezért álltam át MOL prémiumra, azzal nem kerreg.

Egyébkét én semmit nem érzek a nem prémiummal szemben. Nem megy jobban és nem is eszik kevesebbet.


Olyan ez, mint a vallás, hinni kell benne és bedobálni a kalapba/kasszába a vasárnapi adományt.


Én egyéként a tisztább égésben hiszek, azaz EGR, DPF és CR rendszer hosszabb élettartamában úgy, hogy bontott dízel blokkot még csak nem is láttam életemben. Tehát tényleg olyan ez, mint a vallás, pedig ateista vagyok.

2019. ápr. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!