Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A skoda fabia tank szellőztető...

A skoda fabia tank szellőztető EVAP rendszere teljesen zárt?

Figyelt kérdés

Mindig előjön a P0441-es hibakód: "EVAP szabályozó rendszer helytelen szellőzése".

A motortérben kicseréltem a szellőztető szelepet, ami meg volt szorulva kissé nyitott állapotban és rángatott az autó. A rángatás elmúlt, de a 441-es hba rendszeresen előjön és világít a motor hiba lámpa.

Ha letekerem a tanksapkát nem szisszen egyáltalán, pedig elvileg zárt a rendszer. Az aktívszén szűrő törött volt, az kicseréltem, de megmaradt a hiba. A Tanksapka zár rendesen, cseréltem rajta tömítést is. Viszont az aktívszén szűrő cseréjekor találtam egy csövet, ami a betöltő nyílástól jön és nem volt sehová sem kötve. Ez lecsúszott valahonnan, vagy ott kell lennie lógva? Tényleg szusszannia kell a levegőnek a vákuum miatt, ha letekerem a tanksapkát?



#hibakód #Skoda #Skoda Fabia #EVAP #tank szellőztető rendszer
2019. ápr. 25. 15:15
 1/6 A kérdező kommentje:
2019. ápr. 25. 15:24
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem kell szusszannia, nem kell vákumnsk lennie, nem is lehet vákum. A tank szellőztetés van visszavezetve elvileg az aktív szénszűrőhöz.
2019. ápr. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Adj egy motor évjárat motorkód adatot, oszt megnézem neked.
2019. ápr. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Közben rájöttem, hogy a lelógó cső, amiről a képeket is felraktam, nem a zárt rendszer része, csak egy benzin elvezető a tanksapka mellől, ha kifolyna esetleg.


A kocsi 2002-es évjárat, 1.4 benzin, 100Le.


A motor térben már átnéztem a gumicsöveket, tiszta gyári az egész, nagyon vigyázott rá mindenki. A csatlakozásoknál raktam rá gyorskötözőt, hogy jobban tömítsen. Az aktívszén szűrő csatlakozóit bekentem szilikonzsírral is, hogy ápolja és tömítse a csatlakozó gumiját. A csövek épnek tűnnek, nem értem honnan szív falsot, vagy miért dobja ezt a hibát állandóan.

2019. ápr. 25. 16:08
 5/6 anonim ***** válasza:
A fojtószelepet kell újra tanítani, és jó lesz.
2020. máj. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ez engem is érdekel.. hogyan lehet újra tanítani a folytószelepet?
2021. nov. 10. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!