Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van olyan autó, amit 2019-ben...

Van olyan autó, amit 2019-ben teljesen Magyarországon gyártanak?

Figyelt kérdés

Ha azt mondaná az ember, h. szeretne egy Magyar autót venni, akkor mi lenne az?


Vagy lehet nem létezik 100%-ban magyar autó, de mi lenne a legjobban magyar?


Pl.: gyümölcs/zöldségből is inkább Magyart próbál az ember választani a bev. központban, mi lenne autó szempontból?



2019. ápr. 25. 21:45
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Olyan nincs, ami csak magyarországi gyártású alkatrészekből szerelnek össze. Az 1.8 TT az elég nagy részarányban tartalmaz itthoni gyártású cuccokat :D
2019. ápr. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
36%
A kaphato autok kozul talan a Suzuki a leginkabb 'magyarnak' tekintheto.
2019. ápr. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

1, Nincs ilyen; 2, Ahhoz valóban pl.: magyar motor kellene, nem pedig innen-onnan beszerzett, és beletett...; 3, Ilyen már nem létezik, és szerintem nem is fog létezni;

4, Ezeket valóban modernizálva lehetne valamit kezdeni:

[link]

2019. ápr. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ebben a megközelítésben abban sem vagyok biztos, hogy létezik egyetlen autó is, amit egy országon belül gyártanak le, de ha igen, akkor az jó eséllyel kínai.
2019. ápr. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%
#3: Győrben gyártanak motort is, amihez ha jól tudom a hengerfejet és a blokkot is itthon öntik.
2019. ápr. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5: igazad van, de az egy adott cég saját motorja, önálló motort mi nem tudunk (már) gyártani, így önálló, "Full Hungary" autót sem.
2019. ápr. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ilyen nem csak itt de szinte sehol sincs, se a német iparban se máshol.

Minden autógyár beszállítókkal dolgoztat.

Bár azt eltudom képzelni hogy kínában mindent megcsinálnak egy autóhoz.

2019. ápr. 26. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Dolgoztam autóiparban, ami elektronika van benne az mindig USÁ-ból jön, amit aztán szinte mindig Kínában "csomagolnak" be.

Így nincs egyetlen modern autó sem amit egyetlen ország tudna gyártani.

Ezért Magyarországon nincs, és nem is lesz ilyen.

Gyakorlatilag máshol se nagyon találni.

Kínában is csak nagyon talán a nagyon alap kocsik. Kínai márkákat sajnos ennyire nem ismerem, viszont amiről el tudom képzelni hogy egy országban gyártják az a lada Niva, de ez a kocsi tényleg csak 4 kerék + kasztni + motor, semmi extra, elektronika.

2019. ápr. 27. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!