Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vásároltam egy autót csak nem...

Vásároltam egy autót csak nem tudtam névre venni mert nem egyezett a motorszám?

Figyelt kérdés
Vásároltam egy autót csak nem tudtam névre venni mert nem egyezett a motorszam. De biztosítást kötöttem ra . Az autót 2 héten belül tovább adtam alkatrésznek. De a tulajdonos akitől vettem az autót ő meg most se adta le a velem irt adasvetelit így hat énse. És beszéltem ismerosommel és ok azt mondtak hogy ezt be fogjak rajtam hajtani. Késedelmi kamat stb stb. És hogy mit tudok csinalni? Az autót januárban vásároltam

2019. máj. 1. 14:56
 1/9 anonim ***** válasza:
56%
mit tudsz csinálni? szopni
2019. máj. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kinek kell fizetnem?
2019. máj. 1. 15:20
 3/9 anonim ***** válasza:
Hogy az eladó leadja, vagy sem az adásvételit, az neked nem számíthat. Te leadod, ahogy kell és hivatalosan te tiszta vagy. Az eladóval majd lebokszolják a meccset a hatóságok.
2019. máj. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És nekem ilyenkor mit kell fizetnem?
2019. máj. 1. 18:24
 5/9 anonim ***** válasza:
A vagyonszerzési illetéket sztem kikell fizetni
2019. máj. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
És az mennyi lesz? Golf 3 1.6 benzin volt
2019. máj. 1. 20:28
 7/9 anonim ***** válasza:

Senkinek nem kell fizetned. Eleve át kellett volna íratni a nevedre, Na, az pénzbe kerül. Utána pedig újra adásvételi azzal, aki alkatrészként megvette az autót.

Ha senki nem adott le hivatalosan adásvételit, akkor jelenleg az az autó az első eladó tulajdonában van. Neki kell fizetni a biztosítást, adót, miegymást.

2019. máj. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Egy ilyen választ vartam. :)
2019. máj. 2. 22:33
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor leszel kakiban, ha az eladó mégiscsak leadja az adásvételit.
2019. máj. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!