Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A harmincas években 10 ezres...

A harmincas években 10 ezres lakosú vidéki város lakói találkozhattak traktorral?

Figyelt kérdés
felhomályosítottak régebben hogy itt vidéki viszonylatban ötvenes évek előtt ritka vendég volt a traki, lóval ment a szántás, és tényleg akkori kort idéző néhány filmnél sem emlékszem hogy feltűnt volna egy is pl. Árvácska, vagy Indul a bakterházban (bár ez inkább falu és tanyavilág környezet, nem tudom mennyit befolyásol, mindegy) de informálódtam hogy akkor is voltak már hazai gyártású Hoffher traktorok, II. vh. előtt, az én nagyim pedig akkor volt fiatal és utánanéztem a keleti kisvárosunk akkor érte el a tízezres lakosságot, itt lehetett traktorok szolgálatban, vagy max a leggazdagabb helyeken 1-2 darab? mit gondoltok?
2019. máj. 3. 23:36
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Akkoriban teljesen más volt a politikai, gazdasági berendezkedés, hatalmas uradalmi birtokok voltak, amelyek nem is egybefüggő terültet alkottak, így előfordulhatott az, hogy egy tehetős grófnak voltak akkoriban modernnek számító gépei, amelyek lehettek a vidéki birtokain is.

Nem használták tömegesen a gépeket, de voltak, ha pedig filmeken keresed azok nyomait, akkor a korabeli, 1945 előtti filmeket kell nézned, 1945 után egy másik világ jött, amiben esetenként már a kellékek beszerzésénél elcsúszott a valóság ábrázolása (mellesleg az Indul a bakterház cselekménye a regényben Ferihegy környékén játszódik, ami akkoriban még puszta volt, de nem azért nem voltak ott gépek, mert messze volt mindentől - azért nem voltak, mert nem hiányoztak)


Voltak, és talán vannak olyan vasút állomások, amelyek a településektől sok kilométerre állnak kint a pusztában. Ennek is a régi uradalmi birtokok létezése a kulcsa, nem úgy építették, hogy az a falunak jó legyen, hanem az uradalmi birtokhoz legyen közel (lásd a Mágnás Miska története)

2019. máj. 4. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!