Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Enduro motorral lehet közleked...

Enduro motorral lehet közlekedni főúton is? Vagy kell költeni arra hogy megfeleljen a KRESZ szabályainak? (fényszórók, irányjelző) Terep tudom hogy lehet, de van külön pálya kialakítva? És ha igen akkor Magyarországon belül merre?

Figyelt kérdés
2019. máj. 4. 12:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha a motornak van rendszáma, érvényes forgalmija, akkor lehet, ha nincs akkor nem lehet (és mezőn, szántóföldön, földúton, forgalom elől el nem zárt magánterületen sem lehet)
2019. máj. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%

"Enduro motorral lehet közlekedni főúton is?"

Lehetni lehet, de tilos. Nem csak főúton, bármilyen, forgalom előtt megnyitott területen.


"Vagy kell költeni arra hogy megfeleljen a KRESZ szabályainak? (fényszórók, irányjelző)"

Szerinted? Gondolod, ha veszel egy gokartot, kitekerheted az autópályára, mert gyárilag ilyen? Lófszt. Amíg nem felel meg az előírásoknak, nem vehet részt a forgalomban.


"Terep tudom hogy lehet"

Lehet, de nem mindenütt szabad. Csak forgalomtól elzárt területen. Nem berreghetsz az erdőben a szutykoddal csak azért, mert ott nincs aszfalt.


"de van külön pálya kialakítva?"

Te eddig barlangban éltél? Egy csomó pálya van direkt ilyen célból építve.


"És ha igen akkor Magyarországon belül merre?"

Ennyire ne legyél lusta. Van gugli, meg kell tanulni kezelni. Az sem nehezebb, mint motorozni.

2019. máj. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

2, bunkóság mellett infórmációt is ír.

Én nem barlangban élek, mégsem tudok arról, hogy lenne-e enduró motorozásra külön pálya kialakítva. Ha nem csak tuskó akarsz lenni, írj már néhány helyet.

2019. máj. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Jó, akkor csak hogy lássátok, nem csak bunkó vagyok de sokkal értelmesebb is nálatok, kicsit segítek.

Egyrészt tisztázzuk, mi az az enduró, mert már a kérdés is egy fasság.

A krosszmotor az, amin nincsenek világítóberendezések (meg pár egyéb apróság, ami a közúti közlekedésben való részvételhez elengedhetetlen). Az enduró pedig nagyjábl ugyanolyan terepmotor, csak épp rendelkezik a közúti közlekedésben való részvételhez elengedhetetlen segédberendezésekkel. Tehát a kérdező keveri gizikét a gőzekével.

Másrészt az, hogy te valamiről nem tudsz, nem jelent felmentést a gugli használata alól: én például beírtam, hogy motokrossz pálya, és rögtön az első találat felsorolt vagy százat Magyarországon (pedig Németországból írok).

2019. máj. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kellett ez nektek? Ráadásul 2x.
2019. máj. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Szevasz

Lehet, ha érvényes okmányokkal, rendszámtáblával, fényszóróval, kijelzőkkel rendelkezik, az utakat nem rongálja, max decibel hangos. Index nem feltétlenül kell, mert kézzel is jelezhetsz.

Az endurokon van fényszóró. Az okmányokra forgalomba helyezésére sokat kell fizetni.

Biztosan ismered a supermotot. Na azoknak a nagy része enduro, supermoto kerékszettel.

Szentem az enduro a lehető legjobb választás, mivel mind közúton, mind terepen használható. Enduro pályára az interneten keress rá, de egy erdő szerintem van olyan jó.

2019. máj. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"de egy erdő szerintem van olyan jó"

Jó a faszt. A legtöbb erdőben tilos - ráadásul veszélyes is. Rád is, rám is.

2019. máj. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Veszélyes rád? Aki Németországból írsz? Nincs jobb dolgod mint fasságokat írogatni? Az eddigi kommentjeidből annyit szedtem ki, hogy fingod sincs a témáról. Ha nincs tartalmas hozzáfűznivalód a dolgokhoz, akkor inkább hallgass. Én nem fogok veled veszekedni azon amit visszaírsz.

A kérdezőnek: erdőben érdemes, de vannak pályák is. Az erdészek nem szeretik, nem érdemes minden nap ugyanoda menni. Ha hajtás van vagy szarvasbőgés és kiírják, hogy ne menj akkor ne is tedd.

Általában véve vezess óvatosan, ne veszélyeztess másokat.

2019. máj. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!