Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2x2 sávos út jobb szélső...

2x2 sávos út jobb szélső sávjában várakozok. Ha a sávban egyenesen indulok el, ki kell-e balra tenni az irányjelzőt?

Figyelt kérdés

2017. aug. 28. 07:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a forgalomba történő bekapcsolódást mindig jelezni kell
2017. aug. 28. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
És ha utána 10m múlva elkanyarodik jobbra a sáv? Csak volt egy ilyen szituáció, és az oktató leszúrt azért, mert nem jobbra jeleztem.
2017. aug. 28. 07:40
 3/15 anonim ***** válasza:
55%
Tehát balra indexelve lefordultàl jobbra.
2017. aug. 28. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Induláskor balra majd egyből jobbra.
2017. aug. 28. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 nemcso ***** válasza:
100%
Mint az első írta, kiteszed balra, villantasz 2-3-mat, majd kiteszed jobbra folyamatosba. Mivel indulás előtt már jelzed a forgalomba besorolásodat, a két irányjelzés között lehet 1-2 mp szünet is.
2017. aug. 28. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nem fordultam el jobbra. Még el sem indultunk, mondta, hogy irányjelző, kitettem balra, és RÖGTÖN leállított. Meg se várta, hogy mit fogok csinálni. Az elindulást akartam csak balra indexeléssel jelezni.
2017. aug. 28. 07:54
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Villantassz egyet balra, hogy elindulsz és utána folyamatosra teszed az indexet jobbra. Így kell szabályosan!
2017. aug. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
ha abban a sávban indulsz el, amiben vagy azt nem kell jelezni, kivéve, ha a bal sávba akarsz besorolni, tehát sávot váltasz. ha csak szimplán egyenesen mész, vagy indulsz el, akkor nem kell balra indexelni, miért kéne?
2017. aug. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, előző vagyok, rosszul tudtam. (nincs jogsim). Valóban kell indexelni, utána olvastam. Ott példának hozza a buszokat, amelyik megáll a megállóban és aztán tovább halad ugyanabban a sávban. Ő neki is indexelni kell balra.
2017. aug. 28. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért kell jelezni, mert a KRESZ egyértelműen arra utasít, hogy az elindulási szándékot jelezni kell, kötelező.

Az már homályos, hogy a sáv elkanyarodás alatt mit ért a kérdező, ha a főútvonal kanyarodik nem kötelező jobbra jelezni, de a lényeg, hogy a jelzés nem lehet megtévesztő sem.

Indulás előtt jelzés balra, az indulással egy időben ki lehet kapcsolni az infexet, ha a balra jelzés megtévesztő.

2017. aug. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!