Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jó választás egy új Nissan Micra?

Jó választás egy új Nissan Micra?

Figyelt kérdés

Előre szólok hogy lány vagyok....

Autó vásárlás előtt állok, és a 2018as Micrat néztem, a vagány külső és belső miatt elsősorban. Ami aggaszt az csupán annyi, hogy elég gyengének tűnik a motorja (898cm3) és a teljesítménye (90LE), kicsit tartok tőle, hogy úgymond “vérszegény” az egész. Nem lényeges számomra a kitudja milyen teljesítmény, de vezettem már olyan autót aminek hiába nyomtam, nem ment, és ezt nagyon nem szeretném.

Most egy 2009-es Ford Fiestám volt, 1.3as motorral és 84LE ha jól emlékszem, ezzel úgy elégedett voltam, az én igényeimnek megfelelt, viszont ettől gyengébbet nem akarok.


Mindemellett minden vélemény érdekel ezzel az autóval kapcsolatban, pozitív és negatív is, akiknek ilyen van, vagy már vezették.

Köszönöm!!


2019. máj. 4. 20:55
 1/7 anonim ***** válasza:
39%

Eleg az, bar en nem vennek Nissant

Akkor inkabb egy Toyota Aygo ha mindenkepp japan es pici tetszetos auto kell

2019. máj. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

És miert nem? (nem kötekedés csak kivancsi vagyok a véleményedre🙂) Mert én annyira nem ertek hozza😊

Nem feltétlen japán, sőt.. ha nem Nissan lesz akkor az új Ford Fiesta lesz!

2019. máj. 4. 22:47
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy turbós motor, tehát hiába csak 0,9 liter, így is erősebb lesz, mint a szívó 1,25. Alacsony fordulatszámon is jobban fog teljesíteni.

Súlyra nagyjából ugyanannyi, mint a Fiesta, tehát ha azzal elégedett voltál, akkor ezzel sem lesz gond.


Persze a turbónak is megvannak a hátrányai: kényesebb lesz a motor. Ha tönkremegy, drága a turbócsere. A motorolaj is jobban igénybe van véve, ezért az olajcsere halogatására, hideg motorral hajtásra is érzékenyebb. Nagyobb igénybevétel (pl. autópálya, hegymenet) után járatni kell 1-2 percig leállítás előtt, meg ilyenek.

2019. máj. 5. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A turbós motoroké a jövő a környezetvédelmi normák miatt.

Ha nem számit a szervizelés, vagy mondjuk max 100-150e kmig akarod használni nyugodtan vegyél turbósat, viszont ne 3 hengereset. Igaz nekem csak sima szívó benzinesben volt 3 hengeres, de borzalmas volt. Úgy rezgett az autó éreztem ahogy minden porcikámat átrázza persze ez is csak alapjáraton zavaró mikor mondjuk pirosnál állsz. Tény ez egy 20 éves autó már és sokat fejlődött az autóipar lehet, hogy itt már semmit se érzel belül, de ha van nagyobb köbcentis motor a kiszemelt autóhoz inkább azzal vedd ha megteheted. Lehet drágább lesz a vétel sőt biztos és lehet pár decivel többet fogyaszt viszont sokkal kevesebbet kell “erőlködnie” a motornak, hogy vigye az autót ezáltal a motor élettartama is hosszabb, persze ez is csak akkor szempont ha nem csak 3-4 évig szeretnéd használni

2019. máj. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A micra alapból vagy 2 mp-rel hamarabb oldja meg a 0-100-t, de a turbó miatt úgy érzed majd, hogy 2x olyan jól megy, mint a régi fiestád. Nem is értem alapból minek tetted fel a kérdést, hogy lenne vérszegényebb egy új turbós autó, aminek még az általad leírt lóereje is nagyobb, mint egy régebbi sima szívó benzinnek.
2019. máj. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

4 millióért én inkább Swiftet vennék. Sokkal szebb kivül belűl (szerintem)

4 misiért kapható az 1 literes 110 lovas turbós benzinessel

Ha pedig rá szánsz mégegy milliót

Akkor ott az 1.4-es boosterjet motoros Swift Sport 140 pacival

2019. máj. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Lehet hogy szép a micra, de anyagminőségben nagyon visszalépés lesz a Fieesta után, igaz én a Micráról csak 1 videós tesztet láttam, ott eléggé túlárazottnak tartották minden konkurenséhez képest így inkább egy Aygo-t vagy új Fiestát ajánlanék neked.
2019. máj. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!