Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Üdv! Van egy Aprilia sr50...

Titi0 kérdése:

Üdv! Van egy Aprilia sr50 factory ditech 2008-as motorom. HIBA LENT Valami ötlet?

Figyelt kérdés
Most volt vízpumpa cserélve, ezzel együtt pedig a motor teljesen szétszedve, minden tömítés, csapágy, illetve a kopó alkatrészek cserélve. (100 ezer forint lett a vége mindennel együtt) Viszont azt, hogy hidegen nem pörög fel, hanem kb 3 másodperc alatt lassan építi fel( alacsonyabb fordulatszámról) / ez a motor szétszedése előtt is fent állt/, most már jelen esetben ha 10 óránál többet áll, akkor első indítás után nagyon alacsony fordulatszámon pötyög egyet kettőt, és leáll. Utána újra indítom, felépíti a fordulatot 3 mp alatt, bemelegszik és mintha semmi nem történt volna. (Melegen semmi baja, rendesen felpörgeti.) Jól megy, a vége gps szerint 84kmh.(szélcsendes időben)

#Aprilia #Ditech #aprilia sr50 factory ditech #aprilia injektor #aprila sr #aprilia sr50 2008
2019. máj. 4. 23:04
 1/3 anonim ***** válasza:

A motort kinyírod,ha hidegen pörgeted,terheled.Várj vele egy kicsit indítás után,vagy ha nem,akkor csak kis fordulaton használd közvetlen indítás után,addig még egy kicsit be nem melegszik.

A karbi hidegindító rendszere jól működik.Hideg motor soha nem fog úgy reagálni a gázadásra,mint egy üzem meleg jól beállított motor,mert a karbit és ha befecskendezős,akkor azt a rendszert a is meleg motorhoz kell beállítani.

Azzal sem kellene foglalkozni szerintem,hogy 10 ó után kétszer kell indítani.

Alapvetően nincs ennek a motornak semmi baja,de rövidesen megint 100e lesz a hidegen nyélgázos produkcióktól.

2019. máj. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Soha nem pörgettem hidegen, egyedül én vagyok az a személy az iskolában is, aki 5percet áll a motorja mellett, amíg nem melegszik be. És itthon első indulásnál ugyan ez.
2019. máj. 8. 11:10
 3/3 A kérdező kommentje:
A hidegen felpörgést nem nyélgázra értettem, hanem az alapjárat felépülésére, tehát fel kellene neki pörögnie 3500-ig, és onnan leengedni 2500-ra. Amíg jó volt, ez meg is történt. Hiba oka most is keresendőben van, jelenleg is szerelőnél a motor 😟
2019. máj. 8. 11:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!