Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Analóg és digitális tachográf...

Analóg és digitális tachográf adatok átvitele?

Figyelt kérdés
Időnként becsúszik egy-egy műszak korongos teherautóval.Amikor utána visszaülök a szokásos kártyás autóba,ugye vissza kéne írni az adatokat első belépéskor,hogy nem csak pihenőn voltam végig.De a gyakorlatban hogyan tudom ezt megcsinálni egyszerűen?Nyilván össze-vissza van a korongon mindenféle tevékenység,pontos időt lehetetlen leolvasni,stb.Ti hogy csináljátok?
2019. máj. 6. 08:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem írsz vissza semmit és viszed a korongot magaddal. A visszaírás digitális tachográfon csak lehetőség, de nem kötelező, maradhat a korongon is az adat. A lényeg, hogy valamilyen formában el tudj számolni az időddel.
2019. máj. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kosz!meg jo,hogy a GKI-n hasznos gyakorlati dolgokat is tanulunk...
2019. máj. 6. 16:08
 3/4 anonim ***** válasza:
Ott gyakorlat nincs, én is akkor szembesültem ezzel, amikor legelőször ültem át korongos autóba. Mindig az a lényeg, hogy az adott tevékenység akkor és ott rögzítve legyen, amelyik autóban vagy, pihenőt is azon írsz vissza, amelyikbe ültél. Arra kell figyelni, amikor korongosból ülsz vissza kártyásba, mert a pihenőt csak addig írod vissza, ameddig a korong szól, a tachográf ugye addig ajánlja fel automatikusan, amikor utoljára kivetted a kártyádat. Ellenkező esetben a korongon munkaidő van rögzítve, a kártyádon meg pihenő.
2019. máj. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ertem koszi.mondjuk ez magamtol is eszembe juthatott volna.mostantol figyelek erre.
2019. máj. 7. 07:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!