Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Teherautókban, kamionokban a...

Teherautókban, kamionokban a menetíró készülék cserélhető másfajtára?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy most analóg van benne, és digitálisra cserélném. Ez megoldható, vagy csak új autó vásárlásával kivitelezhető? Ha cserélhető, akkor kb mennyibe kerül ez a digitális egység?

2015. jún. 3. 12:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Digitálisra cserélhető, de csak bizonyos évjárat után érdemes ebbe belefogni. Nem olcsó móka.
2015. jún. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 SándorÚr ***** válasza:
felhatalmazott szakszervíz cserélheti, pecsétes papírral sok pénzért. Bár ezt az ötletet nem értem a sofőrök 99% örülne a júdás papírnak... mikor hajnalban kopognak, hogy most kéne rátolatni a rámpára, aztán mehetsz a francba....
2015. jún. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Sándor úr ! erre találták ki a mágnest!
2015. jún. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

SándorÚr: Igen, csak én nem örülök neki, aki kiértékeli a korongokat.. :) De hallottam olyasmit, hogy pár éven belül kötelező lesz a digitális, de a lényeg akkor, hogy ez nem jár autó cserével. Kár, hogy még messze van.


#3: erre találták ki, de vannak, akik még azt is úgy csinálják, hogy lehetőleg feltűnő legyen :D

2015. jún. 3. 18:58
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem akarok ordas nagy baromságot írni, lusta vagyok utánanézni, de úgy rémlik a digitális tachográfhoz szükséges autó oldalról is pár apróság ( CAN BUS meg ilyesmik ). Azokba a kocsikba, amikbe már az újabb tálcás( "digitális" ) korongos tachográfok vannak, azokban asszem probléma mentesen beépíthető a digitális tachográf is. A régebbi korongos autók esetében asszem felmerül pár probléma, de azoknak már úgy is mindegy, mert azok ~13-14 évnél idősebb autók, azokkal már felesleges vesződni.
2015. jún. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
#5: igen, ezt én is így gondoltam
2015. jún. 4. 07:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!