Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől ráz a kormánykerék az...

Mitől ráz a kormánykerék az autóban?

Figyelt kérdés

Általában 70-80 km/h sebességnél és felette ráz, meg ha kátyúba, döccenőkbe hajt, de valamikor minden előjel nélkül elkezd rázni, vibrálni a kormánykerék, de magától abbamarad minden esetben. Fékezés nem befolyásolja.


Ez egy régi 20 éves terepjáró, mielőtt ez a probléma előjött 4 kerékmeghajtásba lett téve, sáros nehezen járható úton. Kanyarodtunk is éles szögben ilyen állapotban. Még téli gumi van az autón. Szerintetek mi lehet a probléma? Nagyon balesetveszélyes?


Köszönök minden segítséget.


Mindettől függetlenül is el kell az autót vinni szervizbe, de addig is vajon használható? Nem baleset veszélyes nagyon?

Mert pont addig lesz egy hosszabb útja az autónak...



2019. máj. 6. 15:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Én először lemosnám jó erős sterimobbal, nagyon alaposan.

Mert lehet hogy valami sár gombóc oda ragadt a kerékhez és ez pont kiegyensúlyozatlanságot eredményez.

Esetleg a kerék nincs e fellazulva.

Ha minden rendben és mégis csinálja akkor egy futómű beállítás kell és ki centíroztatni a kerekeket.

2019. máj. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!!! :)
2019. máj. 6. 16:37
 3/5 anonim ***** válasza:
Na ez engem is érdekel,16 éves terepjáróm szintúgy ezt produkálja...
2019. máj. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen terepjáród van, de az enyémben van egy kormány lengéscsillapító és amikor az kifingott, akkor csinálta ezt.
2019. máj. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A 3. válaszolónak írnám, hogy az alapos alváz és kerékmosás otthon sokat segített ezen.


De elvittük szakszervízbe és kiegyenlítették az első kerekeket. Azt mondták szükséges volt.


Köszönök még egyszer minden segítő választ! :)

2019. máj. 9. 17:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!