Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Peugeot 406-os vásárlása...

Peugeot 406-os vásárlása előtt vagyok. Mit kell nézni az autón, hogy jót vegyek?

Figyelt kérdés
2019. máj. 7. 05:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Akinél ilyen kérdés felmerül, annál sanszos, hogy hiába nézi...

Ezért kell olyan embert, segítőt vinni, aki nem csupán nézi, hanem ki is tudja értékelni, hogy mit lát, érez.

A lényeg az, hogy kevés nézni, meglátni, meghallani, megérezni kell azt, ami a normálistól eltér, és tudni kell azt kiértékelni, hogy az mekkora probléma lehet.

Egy használt autó nem tökéletes, kisebb-nagyobb hibák vannak rajta, gyakorlatlanul nem egyszerű azokat kiértékelni.

Rozsda, motorhang, olaj, olajfolyás nyomok, akkumulátor, elektronika működése, kormány, lengéscsillapító, kuplung, sebességváltó, szokatlan zajok, gumik állapota, stb, stb ... ha nem tudod mihez viszonyítani, hiába nézed.

Ismertem olyan szerelőt, aki az olaj szagáról megmondta, milyen állapotban van a motor, de mindig bele is nyalt az olajba... nekem fogalmam sincs, milyen íze lehet a motor olajnak :-)

2019. máj. 7. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Van-e menetközben kopogó hang, ami utalhat a motorbak, esetleg lengőkar kopására, ami 406-osnál előfordul (Nekem is ezt a kettőt kellett első körben cserélni a 406 Coupémon.). A motornál érdemes megnézni, hogy leesik-e, vagy ingadozik-e a fordulat kettes-hármasnál, ami lehet gyenge alapjárati motor miatt. Azt figyelj, hogy mikor beindul a motor, hogy csikorog-e az ékszíj (Ezt ritkán cserélik a tulajok.). Nézd végig, hogy az ajtónál rozsdásodik-e, illetve, hogy a motorház, illetve a csomagtartó hidraulikája megtartja-e az ajtókat. A kipufogónál is érdemes megnézni a kipufogótartó bakot, mert a 406-os régi konstrukció és azt ritkán cserélik (Nekem kerékcserénél szólt a szerelő, hogy illene cserélni, mert hamarosan elfog engedni.). Kérdezz rá, hogy mikor volt vezérműszíj cserélve, és ha volt nem olyan rég, van-e róla papíros (Sokan csak bemondják, hogy volt, azt végül kiderül, hogy nem.). Illetve kérdezz rá mikor volt aksi és gyerták cserélve. Illetve nézd végig, hogy a tulajnál a folyadékok hogyan állnak, mert ahogy tartja a tulaj a kocsiját, amennyi olaj van benne (Motor, fék, hidraulika), az sokat elárul a kocsi esetleges állapotáról. A 406-osoknál nagyjából ezekre kell figyelni, mert amúgy nagyon összevannak rakva. A fékekre még kérdezz rá, illetve a szenzorokra, hogy voltak-e cserélve, mert néha a szenzorok nem jelzik be az esetleges alacsony olaj szintet, vagy a kopott fékeket a régi szenzorok miatt, amit a tulajok ugyancsak ritkán, vagy soha nem cserélnek. Nagyjából ennyire kell szerintem figyelni.
2019. máj. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Mit kell nézni az autón, hogy jót vegyek?"


A hűtőrácson ne oroszlán legyen!

Inkább, csillag, karikák, oválisok, indián fejdísz, H-betű (sima és döntött is), furcsa W betű, esetleg rombusz, de utóbbiból három is legyen.

Az egy rombuszost én kerülném, ill. a dupla felfele nyilat is.

Kézírásosból és fektetett villámosból akad jó is, mint ahogy vágott S betűsből is, sőt a hímjeleset se feledjük.

Ha pedig újra is telik kis pénzből, akkor döntött S betűs legyen, vagy sörnyitós.

2019. máj. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mivan?
2019. máj. 7. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!