Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megbüntet azért a rendőr vagy...

Megbüntet azért a rendőr vagy szuper trafipax hogy ha nappal jó látási viszonyok közt nem kapcsolom fel a világítást?

Figyelt kérdés

2019. máj. 8. 08:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%
A trafi nem, de a rendőr igen, ha lakott területen kívül nem használod a tompítottat. Lakott területen belül támaszkodhatsz csak a látási viszonyokra.
2019. máj. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Megbüntethet.
2019. máj. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
59%

Gondolkozzunk logikusan (na jó, én, mert neked nyilvánvalóan nem megy):

Mit ír elő a kresz? Lakott területen kívül nappal is fel kell kapcsolni a tompítottat. Pont. Nincs de, nincs ha.

Betartod? Nem fog érte megbüntetni senki.

Nem tartod be? Szabálysértés, büntethető - és a rendőr jóindulatán múlik, figyelmeztet-e vagy büntet egyből.

Tudtál követni, vagy leírjam lassabban?

2019. máj. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
52%
Elég menetfénnyel is menned, ha van a kocsidon, az felkapcsol automatikusan.
2019. máj. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Lakott területen nappal, normális látási viszonyok között nem kötelező.


Lakot területen KÍVÜL kötelező! Szupertraffi nem nézi, de a rendőr ha szembe jön, és nem ég a lámpa, simán leinthet emiatt, és lehet hogy akkor mást is talál.


A gyakorlati haszna sokkal fontosabb: látnak téged, és sokkal jobban meg tudják becsülni a sebességedet, távolságodat, inkább kapcsold fel, minthogy valami vak barom szembe előzzön, és téged épp ne vegyen észre lámpa nélkül.

2019. máj. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Amúgy hogy ilyenért büntetnek-e?

Elvileg - és gyakorlatilag is - szabálytalan. Van, h buszosok sem kapcsolják fel, úgy hogy közben szakad az eső - ilyenkor ugye lakott területen belül is tompítottal kéne menni a korlátozott látási viszonyok miatt. Olyat is láttam nem egyszer, aki tök sötétben nem kapcsol világítást. Az ilyen hogy kapott jogsit...

2019. máj. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdezem mert nappal előfordult hogy rajthagytam miután kiszáltam a kocsiból és délutánra szépen leszívta az akkut..
2019. máj. 8. 10:08
 8/18 A kérdező kommentje:
Ez egy hülye szabály szerintem nappal aki nem látja meg a másik autót világítás nélkül az ne vezessen...
2019. máj. 8. 10:10
 9/18 anonim ***** válasza:
73%

Aki nem képes belátni, hogy JOBBAN látható egy autó kivilágítva mint kivilágítatlanul, az nem csak hogy ne vezessen, de még a szavazati jogát is megvonnám.

Ha egy fél másodperccel korábban észlelsz valamit, életeket menthet. Lehet, hogy csak ezerből egyszer. Vagy tízezerből egyszer. Ugyanúgy, ahogy a biztonsági öv, az aktív- és passzív biztonsági berendezések. Nem mindennapos a használatuk, de amikor az életed múlik rajta, akkor ott vannak. Ezért KELL kivilágítani az autót.

És aki olyan ostoba, hogy nem képes lekapcsolni a világítást, hát... igazad van, jobb lenne, ha meghalnál.

2019. máj. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
76%

Akkor nekem sem kéne vezetni, ugye? B, C-s jogsival, 16 év vezetési tapasztalattal...

Azért kell felkapcsolni, mert - főleg - előzésnél a szemből jövő sebességét, távolságát nehéz felbecsülni, az autó kvázi beleolvad a környezetébe, te nyugisan előzöl, de későn veszed észre, hogy ott az autó, aztán jön a frontális ütközés. Sok országban még lakott területen belül is kötelező a tompított, és ott el is kap a rendőr, ha nem ég Az meg, h lemerült az akksi a verdádban, mert úgy hagytad, attól még nem a szabály lesz hibás...

2019. máj. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!